Гроші є. Але ви все одно тримайтеся

7 коментувати
Нинішня влада після е-декларацій позбулася права на будь-які висловлювання щодо моралі

В Україні електронне декларування може мати далекосяжні наслідки для всієї політичної системи і політикуму.

Ситуація на зразок тієї, коли тебе голого виводять на сцену, під світло потужних прожекторів. Абсолютно голого. І руки ззаду зв'язані, щоб всі побачили масштаб твого, так би мовити, майна.

Отже, один з можливих наслідків декларування: ці люди, ця еліта, представники цієї влади (не всі, звичайно, але явна більшість) позбавляються можливості бути моральними авторитетами, більше того: позбавляються права на будь-які висловлювання щодо моралі, щодо добра і зла. Їх легітимність зменшується, навіть якщо вони були героями всіх Майданів. Вони позбавляються морального права сказати суспільству: "Люди, ви того, затягніть паски, якщо що. Потерпіть! Далі буде щастя!".

На що суспільство, впевнене, що розмір реального майна кожного з політиків треба множити на 2, 3, 4, 10 від задекларованого, відповість: гей, покидьки, а чи не піти вам услід за януковичами на дві веселих букви (в сенсі, до РФ)?

Ситуація небезпечна для країни, але ідеальна для елітної ротації

Просто в певні часи, в певних ситуаціях і за певних обставин соромно бути багатим. А багатим непомірно – смертельно соромно. Особливо якщо всі приблизно уявляють, як таке багатство утворилося. В такі часи більш морально і навіть більш рентабельно бути безкорисливим.

Загалом, ситуація небезпечна для країни, але ідеальна для елітної ротації, для появи контреліти.

Інша справа, що в Україні поки проблема з виразною контрелітою, готовою стати генератором розвитку країни. Проблеми з ресурсами для політичної боротьби: олігархи зараз не зацікавлені в політичних змінах, свої інтереси вони стабілізували – яйця по всім партіям-фракціям-міністерствам-телеканалам розклали. Грошей на політику немає, але ви тримайтеся.

Для появи контреліти, здатної вивести Україну з критичної ситуації, потрібні надзусилля і, бажано, надлюди.

Текст опубліковано з дозволу автора.

Оригінал

Більше точок зору тут

 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.