Заборона турецьких товарів вдарить по самій РФ

5 коментувати
Якщо Росія, яка і так потерпає від західних санкцій, вирішить відмовитися ще й від торгівлі з Туреччиною, це дорого їй обійдеться

Збитий Туреччиною літак став закономірним наслідком політики, що проводилася Росією протягом останніх двох років. Це були неодноразові перевірки того, наскільки далеко дозволять зайти росіянам, як довго їх поведінку будуть терпіти. І НАТО в особі Туреччини вчора дала відповідь на це питання.

Зрозуміло, що Кремль вже зробив різку заяву з приводу того, що сталося, згадавши і «удар у спину», і «пособників терористів». Але все це тільки дипломатичні заяви, які використовуються в ситуаціях, коли кожна секунда на рахунку, а не відреагувати на якусь подію не можна. Зрозуміло, пропаганда навколо інциденту буде розкручуватися, а ненависть у суспільстві до НАТО і Заходу в цілому – нарощуватися. На ділі ж я не очікую ескалації, а реакції абсолютно протилежноъ, адже діями Туреччини Росії показали межу, яку перетинати не можна.

Особисто я очікую, що після того, що сталося, хоч Москва і продовжить агресивну риторику, а також буде робити різкі випади в бік Туреччини, в реальності відступить назад і зменшить кількість як провокацій, так і реальних дій, спрямованих проти Туреччини.

Демонстрація погіршення відносин відбуватиметься в політичному полі – вже стало відомо про скасування запланованого раніше візиту турецького президента Ердогана в Москву. Ці та інші подібні дії покликані показати, що відтепер Росія сприймає Туреччину не як друга і союзника, а як потенційного противника. Але, думаю, цими демаршами справа і обмежиться.

Москві показали межу, за яку не можна заступати

Торгові заборони – вже відомо як про продукти, так і про товари легкої промисловості – теж можуть стати способом для Росії виказати Туреччини своє невдоволення. З іншого боку, потрібно відзначити, що це не найкраща стратегія, яку Москва взяла на озброєння. Справа в тому, що Туреччина не є членом ЄС, який ввів санкції проти Росії, і досі обмежень на торгівлю між цими країнами не було. Тепер же, якщо Росія, яка і так страждає від західних санкцій, вирішить відмовитися ще й від турецьких товарів, це може їй дорого обійтися – товарообіг між РФ і Туреччиною завжди був досить серйозним.

Тому зараз Росії варто було б замислитися і не робити різких рухів, щоб не нашкодити собі ще більше. Питання в тому, чим в Кремлі керуються при прийнятті рішень.

Але інший момент, який варто відзначити – це те, що Росія негайно реагує на події, які з нею пов'язані, і в цьому Україні частково варто було б у неї повчитися. Наприклад, РФ негайно заявила про припинення поставок вугілля в Україну після підриву ЛЕП, що постачають електроенергію в Крим. Ми так стрімко на дії тієї ж Росії стосовно нас не навчилися реагувати, хоча така навичка могла б виявитися корисною.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.