Військова база в Білорусі та остання надія «русского мира»

0 коментувати
Військова база в Білорусі та остання надія «русского мира»
Москва не допустить навіть думки про те, що услід за Україною з її сфери впливу піде і Білорусь

Зрозуміло, що всі звернули увагу на заяву Лукашенка щодо перспектив будівництва російської військової бази під Бобруйськом, а також інші виступи проти обраного Москвою курсу.

Інше питання – що в нинішніх обставинах Росію навряд чи цікавить думка Білорусі, занадто вже та залежить від РФ як в економічному, так і в політичному, а також військовому плані. Тому перебільшувати значимість останніх демаршів Лукашенко не варто. Вони були орієнтовані на внутрішній ринок, а також повинні заспокоїти Захід, хоча треба бути наївним, щоб не зрозуміти, що Москва може побудувати свою військову базу і без консультацій із Білорусією.

Для цього у неї є величезна кількість двосторонніх договорів, починаючи з договору про союзні держави і закінчуючи зобов'язаннями вільного доступу союзних військ на територію та спільну оборону повітряного простору.

РФ може побудувати свою військову базу в Білорусі і без консультацій з Лукашенком

Москва ні за які пряники не погодиться не те що змиритися, але навіть й думки припустити про те, що услід за Україною з її сфери впливу піде і Білорусь. Це буде означати тотальне фіаско горезвісного «русского мира» та інших політико-релігійних фантазій, якими сьогодні забиті голови російського керівництва.

Тому до стану повної незалежності Білорусі від Москви лежить ще дуже довга дорога. Тим не менш, якщо ми зможемо стимулювати цей процес, в першу чергу, через змужніння громадянського суспільства в Білорусі і допомога йому, думаю, ці зміни не за горами. Адже диктатори приходять і відходять, а народи залишаються. Сподіваюся, навіть у середньостроковій перспективі, вже через 10-15 років, Білорусь стане зовсім іншою країною.

Росія, зрозуміло, буде робити все, щоб цього не сталося. Для неї втрата України була 90% фіаско, а України та Білорусі – 100%. Відповідно, будуть робитися всі можливі та неможливі речі для того, щоб цього не допустити.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.