В Європу без віз. Завтра - вирішальний день

6 коментувати
В Європу без віз. Завтра - вирішальний день
Якщо ми виконаємо всі взяті на себе зобов'язання, то кордони для українців можуть відкрити вже у середині 2016 року

15 грудня Єврокомісія повинна дати рекомендації про скасування візового режиму для України і Грузії. Єврокомісар з питань європейської політики сусідства і переговорів про розширення Йоханнес Хан заявив, що висновок буде позитивним. Я й сам чув про те, що рішення буде прийнято на нашу користь, дещо раніше.

Але все ж я дотримуюся правила не поспішати з висновками. Колись, ще в радянські часи, у нас в Міністерстві закордонних справ була така приказка: «Не кажи «гоп», поки не проїхав Чоп». Аналізувати рекомендації про скасування віз можна буде після їх озвучення. Прислів'я ж з'явилося тому, що раніше за кордон відправлялись не на літаку (це було дуже дорого), а їхали поїздом. І мої старші колеги розповідали, що бували випадки, коли в Чоп приходила якась нова інформація або вказівки, і всю делегацію тут же завертали і не випускали з країни. Всі заготовки, виступи та інше виявлялися нікому не потрібні.

Тому давайте дочекаємося завтрашнього дня. Якщо він завершиться на позитивній ноті, ми зможемо дійти висновку, що пройдено дуже важливий етап – але, на жаль, не останній.

Справа в тому, що ми повинні зробити ще кілька технічних кроків. Якщо згадати досвід наших сусідів, молдаван, то від моменту оголошення до вступу рішення про безвізовий режим в силу проходить від чотирьох до шести місяців. Отже, якщо брати по максимуму, ми отримаємо безвізовий режим в середині 2016 року – за умови, що наша влада здійснить усі дії, яких від неї очікують.

У дипломатів є прислів'я: «Не кажи «гоп», поки не проїхав Чоп»

Значення має не тільки прийняття «безвізових законів», які так довго обговорювалися і які наш рідний парламент нарешті спромігся проголосувати, але і виконання цих законів. Якщо ми прийняли закони про боротьбу з корупцією, то за півроку ми повинні показати, що новостворені органи – це не «паперові тигри», а реальні відомства, які працюють і приносять певні результати. Потрібно буде довести, що вони функціонують, адже у нас дуже часто підмінюють поняття: дії замінюють створенням чергових органів.

Залишилося ще кілька технічних речей, які проблемою самі по собі не є. Але важливо, щоб за найближчі шість місяців ми власною незграбністю не зіпсували досягнуті результати.

Не можна забувати і про зовнішній чинник. Оскільки криза мігрантів не йде на спад, а лише загострюється – ми чуємо про намір деяких країн посилити правила перетину кордонів, то і тут можливі певні новації і труднощі. Тим не менше, я не думаю, що вони будуть настільки серйозними, щоб поставити під загрозу отримання Україною безвізового режиму з ЄС.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.