Стрілянина в Донбасі. Чому бойовики порушили перемир'я

8 коментувати
Для Путіна головне – знекровити Україну. Заради цього він готовий на все, починаючи від війни і закінчуючи фейковими виборами

Бойовики в черговий раз порушили режим припинення вогню, обстрілявши українські позиції. Втім, для мене це не стало ні новиною, ні несподіванкою. Всі ці порушення були запрограмовані Росією спочатку, і будь-які кроки «назустріч миру» з боку бойовиків – це виключно тактичні кроки.

Правильно сказав учасник переговорів Роман Безсмертний: той факт, що бойовики погодилися тільки перенести вибори, а не скасувати їх, є неприкритою спробою шантажу України з боку Росії та її ставлеників.

Я б сформулював навіть дещо інакше: це не зовсім шантаж, а, скоріше, продовження традиційної лінії Росії, яка не дозволить відбутися повноцінному перемир'ю. Не для того Москва починала цю війну, щоб дати їй так просто закінчитися. Тому за нинішнім порушенням скоро буде новий, а за ним – ще один, і так до нескінченності.

Ми маємо справу з неадекватною країною. І чим швидше і наші керівники переконаються в цьому остаточно та безповоротно, так і західні партнери нарешті це зрозуміють, тим краще для України. Тільки жорсткі санкції, які заподіюють Росії та Путіну біль, здатні на них вплинути.

Не для того Москва починала цю війну, щоб дати їй так просто закінчитися

Тому підставою для відносин з нинішньою Росією повинні бути саме санкції. Всі цивілізовані способи взаємодії сприймаються РФ, як слабкість, і стимулюють її до продовження агресії. Можна, звичайно, сподіватися на Мінські угоди, закликати до проведення виборів і відведення військ з окупованої території, повернення Україні контролю над кордоном, але, поки Росії не змусять, грати чесно вона не буде.

Так що я не став би після декількох тижнів тиші говорити про те, що ми добилися прогресу: покищо цей позитив досить примарний. Давайте подивимося, що почне відбуватися в Донбасі, коли справа дійде до формулювання спеціального закону про вибори.

Звичайно, зараз дії Росії передбачити не може ніхто. Ми думали, що відбудеться анексія? Ні. Ми думали, що почнеться відверта війна? Ні. Ми думали, що Росія почне бомбити Сирію? Ні. І, тим не менш, все це відбувається. Тому я запропонував би в прогнозах виходити з найбільш песимістичного сценарію з можливих, а для нас це – відновлення військових дій.

Думаю, потрібно чекати саме цього. Якщо реалізується більш оптимістичний сценарій, це стане приводом для радості, але готуватися необхідно до гіршого. Для Путіна головне – продовжити війну, зробити так, щоб Україна стікала кров'ю і була не в змозі рухатися у напрямку до ЄС і НАТО.

Це мета, а засіб для її досягнення будуть використовуватися будь-які, починаючи від війни і закінчуючи фейковими виборами, псевдоміліцією, прокуратурою і тому подібним. Вибирати засоби Путін буде в залежності від ситуації і реакції Заходу на його дії. Оскільки серйозного покарання за свої вчинки російський президент так і не побачив, я не виключаю навіть найбільш неприємних варіантів розвитку подій у Донбасі.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.