Що Обама, Меркель і Олланд вирішать щодо України

5 коментувати
Західним лідерам час дати РФ зрозуміти, що продовження попередньої політики буде для неї дуже невигідним і небезпечним

25 квітня в місті Ганновері президент США Барак Обама зустрінеться з німецьким канцлером Ангелою Меркель, французьким президентом Франсуа Олландом, британським прем'єром Девідом Кемероном та італійським прем'єром Маттео Ренці. Вже відомо, що однією з важливих тем обговорення стане Україна.

Те, що наша країна не сходить з порядку денного Заходу – суттєвий момент, і цю тенденцію ми повинні всіляко підтримувати. Те, що світові лідери зберуться і будуть говорити про Україну, свідчить про те, що стурбованість російською агресією (хоча вони називають її «криза в Україні») зберігається.

Раз так, обмежитися розмовами про те, що сторони повинні виконувати Мінські угоди, було б контрпродуктивно. Будь я на їхньому місці, то вирішив би, що в даній ситуації час переходити від закликів до конкретних дій, тим більше, що Росія останнім часом своєю поведінкою дає все більше і більше приводів для цього. Вона провокує Захід на неприємні речі, блефує і шантажує.

На цьому тлі «ніяка» реакція з боку Заходу здатна лише підбурити Росію користуватися тією ж тактикою.

Нещодавно я натрапив на цікаву роботу Карла Маркса під назвою «Кримська війна», яку він написав у 1854 році. Я б дуже радив нашим західним партнерам попросити своїх помічників її роздрукувати і принести їм почитати. Те, що Маркс писав про Росію тоді і те, що вона робить зараз, схоже, як дві краплі води. Іншими словами, ось уже два століття Росія продовжує грати із Заходом у свою гру, на яку він досі не в змозі адекватно зреагувати.

Росія вже два століття продовжує грати із Заходом у свою гру

У певний момент це повинно закінчитися, адже зараз у РФ є ядерна зброя, і вона є глобальною загрозою. Раніше у Заходу була можливість користуватися відмовками, але тепер, коли Росія представляє загрозу всьому світу, він більше не може залишатися на своїх псевдоліберальних позиціях: треба думати про нові форми впливу на Росію.

Думаю, західним лідерам варто було б запропонувати хоча б кілька рішень, які дали б РФ зрозуміти, що продовження попередньої політики буде для неї дуже невигідним і небезпечним.

На цьому тлі мене дуже приємно здивувала деяка інформація, яка починає циркулювати, хай поки і неофіційно, про можливі кроки у напрямку України і Грузії, які повинні бути зроблені на Варшавському саміті НАТО. Хотілося б, щоб ці чутки стали реальністю, а ми і Грузія отримали б інструменти, які дозволять нам максимально швидко прийти до стандартів Альянсу, а потім і стати його повноправним членом.

Це була б адекватна відповідь на загрозу з боку РФ. Потрібні нові форми співробітництва, які дозволили б нам максимально швидко вступити в НАТО. Про це і хотілося б почути - як в Ганновері, так і пізніше у Варшаві.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.