Москва потрапила у власну пастку

6 коментувати
Україні пора закуповувати російський газ на вході в країну

Сьогодні Росія сама потрапила в пастку, яку неодноразово розставляла нам, коли думала, що ціна на нафту буде нескінченно зростати. Тепер же ціна на нафту нескінченно падає. Тому на газових переговорах з Росією, які повинні відбутися 11 вересня, мова буде йти про технічні питання.

Якщо триматися формули, яку росіяни самі ж нав'язали Україні під час підписання сумнозвісного договору в 2009 році, то може йтися лише про ступінь зниження ціни за рахунок транзиту через нашу територію.

Росіяни дійшли до такої міри нахабства, що намагаються продавати нам газ за ціною, обчисленою на виході з України. З їх точки зору у цьому нічого нового немає, адже вони не вважають нашу територію чужою, вони вважають її своєю. Відповідно, росіяни свято впевнені, що гроші за транзит – це виключно наша, українська проблема.

Думаю, обговорювати на переговорах будуть саме технічні питання і вартість транзиту через нашу територію. Але, якщо говорити стратегічно, і нам, і Євросоюзу давно пора поставити крапку в цих розмовах і купувати російський газ на вході в Україну. Для цього потрібно зробити одну-єдину річ: поставити там лічильники.

Не думаю, що Росії тепер вдасться викрутити нам руки на переговорах

Про це говорять уже багато років, але, мабуть, газова мафія продовжує заробляти на цьому гроші і всіма силами перешкоджає тому, щоб газ, який увійшов в Україну, вважався товаром відразу при перетині кордону. Але це вже питання до нашого уряду, який, сподіваюся, рано чи пізно й займеться цим питанням.

Не думаю, що Росії тепер вдасться викрутити нам руки на переговорах. Уряд все ж домігся певного прогресу: значну частину газу ми тепер купуємо на Заході, а викручувати руки доводиться тому, у кого є альтернативи. Звичайно, ми все ще беремо чимало російського газу, так що процес диверсифікації потрібно продовжувати.

Коли ми почнемо купувати в РФ абсолютно незначну кількість газу, питання викручування рук на переговорах відпаде саме по собі.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.