Путіна можуть позбавити важеля тиску на Захід

2 коментувати
РФ бере не прикладом, а заборонами та порушеннями міжнародного права, тому від права вето в Радбезі ніколи не відмовиться

На превеликий жаль, позбавити Росію права вето не на цій сесії ООН, ні на наступних не вдасться. Процес реформування Ради Безпеки ООН триває вже тридцять років, причому не тільки без яких-небудь помітних результатів, але і без шансів на результат. Чому? Справа в тому, що інтереси країн різні, і привести їх до спільного знаменника практично неможливо.

Зрозуміло, висунута Францією ідея щодо обмеження права вето справляє позитивний ефект. Вона, принаймні, відновлює дискусію на тему реформи РБ ООН, пропонує певні варіанти вирішення проблеми і, нехай і побічно, озвучує, що Росія порушила Статут ООН і що вона є агресором, країною, яка повинна добровільно відмовитися від права вето.

Думаю, на цій сесії Генеральної асамблеї навіть політична дискусія з цього питання буде корисна і для України, і для Заходу. Але, як говорить більшість міжнародних експертів, це зовсім не означає, що рішення про позбавлення Росії такого права буде прийнято.

Далеко не всі країни-члени Радбезу в захваті від пропозиції Франції

Якщо б мова йшла про цивілізовану країну, то пропозиція Франції (добровільна відмова від права вето щодо спірних питань) могла б стати ефективною. Хоча далеко не всі країни-члени Ради безпеки, включаючи західні, в захваті від цієї ініціативи. І все ж це як мінімум проміжний успіх; думаю, країнам Заходу буде легше прийти до компромісу щодо обмеження використання права вето.

Що стосується Росії, то тут шансів немає. Для неї право вето – важливий інструмент зовнішньої політики, адже РФ бере не прикладом, а заборонами та порушеннями міжнародного права. А, отже, вона не відмовиться від нього ні за яких обставин.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.