Путін на G20. Підсумки

28 коментувати
Країнам Заходу пора зрозуміти просту річ: домовлятися з Росією – собі дорожче

На полях саміту Великої двадцятки (G20) в Китаї Володимир Путін вже зустрівся з президентом США Бараком Обамою і президентом Франції Франсуа Олландом. Ще занадто рано аналізувати загальні підсумки саміту, але з того, що вже було озвучено, можна зробити висновок, що путінські очікування від G20 були явно перебільшеними.

Причина цього дуже проста, і вона пролунала в коментарях щодо однієї із зустрічей: було сказано, що Росія відмовляється від своїх попередніх зобов'язань. У цьому квінтесенція того, що називається російською зовнішньою політикою.

Зобов'язання існують для Росії рівно до тих пір, поки їй це потрібно. Якщо настає момент, коли РФ бачить, що попередні домовленості перестають її влаштовувати, вона з легкістю від них відмовляється.

Власне, головний висновок саміту можна сформулювати вже зараз. Країнам Заходу пора зрозуміти просту річ: домовлятися з Росією собі дорожче. Це країна, яка не є договороздатною і яка завжди порушує взяті на себе зобов'язання.

Зобов'язання існують для Росії рівно до тих пір, поки їй це потрібно

Тому зараз є два шляхи: або продовжувати вірити, що з Росією можна домовитися, і розробляти різноманітні фантастичні плани, як робить зараз міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайер, продовжувати консультації та інше – і отримати нульовий результат, або прийняти вольове рішення, що подальші консультації безглузді, оскільки не закінчуються нічим, і переходити до кроків, які будуть робити ситуацію все більш болючою для Росії.

Це, вважаю, головний політичний висновок з саміту Великої двадцятки і переговорів, які вже пройшли на його полях.

Зрозуміло, остаточна розстановка "крапок над і" відбудеться трохи пізніше, але те, що тенденція йде на жорсткість, підтвердили останні зустрічі в кулуарах саміту G20.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.