Продовження санкцій та розрив відносин з РФ

2 коментувати
Продовження санкцій та розрив відносин з РФ
Україні треба навчитися формувати власний порядок денний

17 серпня президент Європейської Ради Дональд Туск під час телефонної розмови з президентом Петром Порошенко підтвердив свою принципову позицію щодо збереження санкцій проти Росії.

Це хороший знак, але Україні потрібно навчитися формувати власний порядок денний. Поки ми тільки реагуємо: оцінюємо, що зробить Європа, що скажуть Туск, Штайнмаєр або ще хтось із західних політиків. Це програшна позиція. А виграшна позиція - це та, в якій ми діємо, спираючись на власні інтереси, а не на чужі.

Тому нам потрібно почати жорстко ставити перед нашими західними партнерами питання про те, що санкції потрібно не просто продовжити, але і посилити, а також встановити дедлайни для їх виконання. Тільки в такому випадку ми будемо дійсно рухатися попереду, а не наздоганяти когось іншого.

Це питання того, виберемо ми активний підхід або ж продовжимо дотримуватися того, що у нас використовується сьогодні.

Щодо можливості переходу України до активного підходу - останнім часом мене порадували заяви деяких високопоставлених чиновників про ймовірність розриву дипломатичних відносин з Росією. Це поки тільки можливість, але мали місце і практичні дії - відмова в агремані послу, який в Україні дійсно не потрібен.

За заявою про те, що нам не потрібен посол, має прозвучати заява, що нам не потрібні дипломатичні відносини

Але це тільки перші кроки. Продовжуючи слушну думку про те, що Україні не потрібен російський посол, ми повинні піти трохи далі. Посол - уособлення дипломатичних відносин. Коли країни встановлюють дипломатичні відносини, вони заявляють, що готові обмінятися послами. Значить, якщо діяти логічно, то слідом за заявою про те, що нам не потрібен посол, має прозвучати заява, що нам не потрібні дипломатичні відносини.

Думаю, рано чи пізно ми прийдемо до правильного розуміння ситуації. Можна жалкувати, що цей процес йде так довго, але ми, принаймні, на вірному шляху.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.