Навіщо Україна зриває безвізовий режим

19 коментувати
Відкладення безвізового режиму дасть корупціонерам ще півроку на те, щоб якомога надійніше приховати свої активи

ЄС заявив, що Україна виконала лише три з п'яти вимог, необхідних для запровадження безвізового режиму. Депутат Сергій Лещенко нагадав, що в одному пакеті зі скасування віз з Україною знаходиться і Грузія, яка вже виконала всі вимоги ЄС. через затримки з нашого боку існує ризик розриву україно-грузинського пакету, а отже, Україна може потрапити в пакет до Туреччини.

Потрапити в пакет до Туреччини – найгірший з можливих варіантів. Відверто кажучи, я останнім часом дивуюся терпінню наших європейських партнерів, які, здається, вже готові закрити очі на все, що у нас діється, аби допомогти Україні отримати безвізовий режим.

Одночасно посильється відчуття, що комусь у нас цього дуже не хочеться, причому зовсім не тому, що безвізовий режим або якісь з необхідних законів будуть негативом для українців – це їх не турбує; справа чи то в безвідповідальності, чи то в політичній короткозорості.

До того ж, я не раз чув, що це правильний з точки зору наших політиків корупційний розрахунок, оскільки відстрочка безвізового режиму дасть їм ще півроку або навіть трохи більше на те, щоб приховати свої активи таким чином, щоб згодом їх було вкрай складно виявити. Можливо, саме цей розрахунок стоїть за усіма доповненнями і відстрочками.

Потрапити в пакет до Туреччини – найгірший з можливих варіантів

Здоровий глузд каже, що безвізовий режим потрібен негайно, але політики і корупціонери керуються логікою, що відрізняється від загальнолюдської. Їх не цікавить, чи отримають українці можливість їздити в Європу без віз – єдине, що їх турбує, це збереження своїх корупційних активів.

Якщо закон про декларування не буде змінено, терпець Європи урвется, і нас переведуть в категорію до Туреччини. Це серйозно погіршить і наше сприйняття з боку країн ЄС, і імідж, адже щодо Туреччини в Євросоюзу сформувалося стабільне кліше: це переговори, які ніколи не закінчаться. Мова, звичайно, йде про переговори з приводу вступу в ЄС, але і стосовно інших аспектів таке ставлення також має місце. Це буде черговий удар по сприйняттю України як нормальної держави.

На жаль, для багатьох наших політиків це останнє, що варте їхньої уваги.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.