Навіщо насправді Путін поїхав до Криму

8 коментувати
Російський президент намагається показати всім, «хто в домі господар»

Російський президент намагається показати всім, «хто в домі господар»

Путін укотре продемонстрував: йому начхати, що про нього думають у світі, він іде ва-банк

Вчора деякі наші політики стверджували, що Путін їде в Крим, щоб висувати якісь пропозиції для розміну півострова на Донбас. Я ж відразу сказав, що цей візит має виключно внутрішньополітичний акцент.

Справа в тому, що ситуація в Криму стабільно погіршується. З'являються дані про те, що економічна проблематика стає ключовою; люди не отримують доходів, оскільки туристичний сезон вже другий рік поспіль виявляється проваленим. Також відчувається брак продовольчих товарів (якщо б Україна не допомагала їх попаданню на півострів, там було б ще важче, але це вже тема для окремої дискусії).

Тому Путін вирішив «підбадьорити» песимістично налаштованих жителів Криму і додати невелику порцію патріотичного адреналіну. Але цей адреналін не дуже ефективний, коли в холодильниках і шлунках порожньо.

Думаю, цей візит, незважаючи на надії російського керівництва, не дасть очікуваного Кремлем результату. Є, зрозуміло, в Криму очевидно проросійські маргінали, які за будь-яких обставин будуть називати біле чорним, але загальна маса населення – інше питання. Мені здається, що просвітлення в умах потроху починається. Мало хто готовий жити за принципом «Хоть камни с неба - мы на Родине».

Мало хто готовий жити за принципом «Хоть камни с неба - мы на Родине»

Є й такі, звісно, але це в основному російські військовослужбовці або моряки Чорноморського флоту, які осіли на півострові. Тому я вважаю, що Путіну не вдасться досягти своєї внутрішньополітичної мети за допомоги поїздки до Криму.

Що стосується зовнішньополітичних акцентів, то Путін в черговий раз продемонстрував: йому начхати, що про нього думають у світі, він йде ва-банк. Російський президент намагається показати всім, «хто в домі господар». Це ляпас світовій спільноті в цілому і кожному з її найактивніших членів зокрема. Путін сподівається, що така політика змусить Захід прийняти російські правила гри.

На мою думку, це також абсолютно неадекватний хід, оскільки на тлі подій, що відбуваються зараз в Росії, йти на ескалацію – значить шкодити самому собі. Але, мабуть, в Кремлі вже настав період, коли рішення приймаються не з точки зору інтересів Росії, а з точки зору однієї-єдиної людини, яка не завжди здатна дивитися на речі адекватно.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.