Навіщо ЄС знімає санкції з Лукашенка

3 коментувати
Білоруському президенту показують, що подальше пом'якшення авторитарного режиму буде винагороджуватися

Вчора Захід прийняв рішення про призупинення санкцій проти Білорусі на чотири місяці, і особисто мені це здається позитивним моментом. Зрозуміло, з боку Заходу зараз йдуть заяви про те, що вони розчаровані виборами і очікували на більше. Але те, що санкції будуть припинені, свідчить про поступове звикання до стратегічного мислення.

Оскільки, на мою думку, припиненням санкцій Захід намагається сказати Лукашенко дуже просту річ: якщо буде продовжено курс на демократизацію або хоча б послаблення авторитарного режиму; будуть прийматися такі символічні, але необхідні рішення, як звільнення політв'язнів; ЗМІ дозволять стати повноцінними медіа, а людей припинять арештовувати за висловлення своєї позиції або вихід на вулиці з протестом, Захід готовий розглянути можливість створення точок дотику з Білоруссю.

Думаю, це правильний підхід, оскільки він дає шанс і надію на те, що нинішній білоруський режим може з часом почати дрейф у бік нормальних демократичних цінностей. Альтернативний варіант буде означати, що Захід виштовхує Білорусь в одному-єдиному напрямку: північно-східному. Чи вигідно це Заходу? Думаю, ні.

Позиція Росії тепер зрозуміла для Заходу, і спроба зацікавити Білорусь, нехай і в такий спосіб, мені здається, хорошим ходом. Як мінімум, Захід вдасться дати надію, в тому числі і білоруському суспільству (адже Лукашенко не вічний), що за умови позитивних зрушень, навіть на початковому етапі, у країни є шанс.

Європейська цивілізована Білорусь може стати фактором стабілізації на Сході Європи

Більш того, це важливо і для України, адже білоруси, як і українці – європейський народ. Народ, який, хоч і був поневолений Росією, все ж сповідує європейські цінності. Тому європейська цивілізована Білорусь може стати фактором стабілізації, який докорінно змінить ситуацію з безпекою на Сході Європи. Адже і по нашому східному кордоні, і по білоруському проходить розлом між європейською цивілізацією і російським варварством.

Тому в перспективі і ми, і Захід повинні зробити все, щоб прискорити дрейф Білорусі до цивілізації, і призупинення санкцій може стати першим кроком у цьому напрямку.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.