Мрія Путіна і голландський референдум

2 коментувати
Якщо ЄС ослабне, господарю Кремля буде легше працювати з кожною із держав Європи та розвалювати їх окремо

16% голландців, які проголосували проти Угоди про асоціацію з Україною, насправді самі себе покарали. Я непогано знаю цей народ і знаю, що вони в першу чергу думають про бізнес, про торгівлю. Якщо зараз уряд Нідерландів прийме рішення не ратифікувати Угоду (хоча вона вже ратифікована, тут виникає юридична колізія) або призупинить ратифікацію і скаже, що вимагає яких-небудь змін, то постраждає від цього не Україна, яка так чи інакше вже користується перевагами Угоди, і голландський бізнес, який, по суті, не зможе використовувати можливості, передбачені цим документом, а, значить, місце голландців займуть інші.

Але результат референдуму для Євросоюзу – чергова прикрість, якій дуже зрадіє Володимир Путін. Для нього найсолодша мрія – це розвал ЄС, адже тоді йому буде легше працювати з кожною із держав Європи та розвалювати ці держави. Коли вони об'єднані, це не так просто.

До того ж, це черговий привід всім європейським структурам замислитися над тим, що, ймовірно, в цьому королівстві щось не так функціонує, якщо з'являються країни, які, як мінімум, дуже скептично ставляться до рішень ЄС. Отже, потрібно приймати інші рішення, інші моделі розвитку, які дозволили б кожному європейцеві відчути, що Європа – це його власний будинок.

І, безумовно, необхідно протистояти шаленій інформаційній атаці з боку Кремля, щоб не дозволити зруйнувати цей будинок і перетворити на поле для маніпуляцій кремлівської пропаганди.

Путін працює швидко і точно, а структури ЄС та НАТО не завжди можуть домовитися між собою

Проблема в тому, що Путін працює швидко і точно, рішення приймаються досить оперативно, як і виконуються. А структури ЄС та НАТО не завжди можуть домовитися між собою – виникає такий собі мурашник, який, на жаль, не усвідомлює серйозність ситуації. А Путін цим користувався і буде користуватися.

Нещодавнє рішення ЄС надати Україні безвізовий режим навряд чи залежало від референдуму і було як-небудь з ним пов'язано. Думаю, до кінця місяця Єврокомісія внесе в європейську раду пропозицію про скасування віз для українців. Швидше за все, це рішення вже політично прийняте, і навряд чи трапиться що-небудь, що зможе перешкодити.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.