Мюнхен: підсумки

3 коментувати
Цього року організатори сфокусувалися на темі, що робити з Європою і як її рятувати

В неділю закінчилася 53-я щорічна Мюнхенська конференція з безпеки. Щоб бути чесними і відвертими перед собою, не потрібно занадто багато очікувати від таких зустрічей, як мюнхенська.

Мюнхенська конференція з безпеки - це, перш за все, дискусійний майданчик, де збираються безліч політичних діячів, які намагаються висловитися з найбільш актуальних питань, що хвилюють країни Північної Атлантики.

Цього року організатори сфокусувалися на темі, що робити з Європою і як її рятувати. Було запропоновано багато варіантів відповіді, і всі вони були різними. Українське питання було вплетене в загальний вихор обговорень. Чи було воно першо- чи другорядним, не беруся коментувати. Адже однобока оцінка рідко відображає реальність.

Дехто каже, що українське питання відштовхують на другий план, інші з цим не погоджуються. Питання, мені здається, в іншому - чи можемо ми чітко і ясно артикулювати свої проблеми в контексті європейської безпеки. Якщо можемо, значить, будемо на порядку денному. Якщо ж ні, будемо відходити на другий план.

Чи можемо ми чітко і ясно артикулювати свої проблеми в контексті європейської безпеки?

Мюнхенська конференція, таким чином, була черговим приводом для України окреслити свої найболючіші питання. Той факт, що Петро Порошенко виступив на цій конференції і виклав свою позицію щодо ролі України, є, на мою думку, дуже важливим. Хтось критикував його виступ; хтось говорив, що він сфокусувався не на тому. Але це суб'єктивні оцінки. Як рухатися далі та де розставляти акценти - це завдання для аналітиків, які будуть підказувати президенту потрібну тональність.

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.