ЄС вдарив по пропаганді Кремля

2 коментувати
Резолюція Європарламенту є черговим доказом того, що Захід нарешті прокинувся

23 листопада Європейський парламент ухвалив резолюцію щодо протидії пропаганди третіх країн, включаючи Росію. У резолюції зазначено, що РФ надає фінансову підтримку європейським опозиційним політичним партіям і організаціям, використовує фактор двосторонніх міждержавних відносин для роз'єднання членів європейського співтовариства.

Мені здається, ця резолюція є черговим доказом того, що Захід нарешті прокинувся. Якщо виставити в ряд усі події останніх кількох місяців, то ми побачимо, що все більше відповідних міжнародних організацій (ПАРІ, НАТО, ООН) дуже чітко і ясно в своїх документах говорять про те, що відбувається.

Тобто називають Росію агресором, називають її дії своїми іменами – говорять про окупацію Криму, про порушення прав людини, про відповідальність. Дають однозначну оцінку діям Москви.

У цьому ряду резолюція Європарламенту має велике значення, тому що вона стосується вкрай важливого для Кремля інструменту – його пропагандистської машини, за допомогою якої Москва намагається, по-перше, подавати абсолютно спотворену інформацію, і по-друге – намагатися роз'єднувати Європейський союз і Захід в цілому.

Захід і Росія – два полюси, яким не зійтися

Консолідована позиція європейців у цьому плані дуже важлива, і вона показує, що там починають нарешті чітко уявляти, яку погрозу являє собою Росія, в тому числі і в інформаційній сфері.

І Євросоюз, і НАТО давно оголосили, що починають практичні дії з метою перешкодити російській пропаганді вільно почуватись на Заході, але виведення цього практичного вирішення на політичний рівень – дуже серйозний і важливий сигнал як для самого ЄС та європейського простору, так і для Москви.

У цьому аспекті мені вкрай цікава реакція Путіна, який у властивому йому стилі переклав всю відповідальність за свої абсолютно неадекватні дії на Захід, сказавши, що спроба захиститися від дефамації і дезінформації – це вина самої західної цивілізації.

Все це ще раз свідчить, що Захід і Росія – два полюси, яким не зійтися. І спроби деяких західних політиків «залучати» РФ до вирішення певних проблем – марна праця, адже ці дві цивілізації просто несумісні.

І я дуже сподіваюся, що все більше європейських політиків, крім тих, кого Москва тримає на своєму фінансовому гачку, будуть розуміти, що продовження цієї політики залучення або, приміром, спільної боротьби з тероризмом буде мати зворотний ефект. Будь-які спроби контакту Росія буде використовувати в своїх цілях і проти Заходу.

В цьому відношенні рішення Європарламенту можна тільки вітати, і хотілося б, щоб після цього національні уряди в ЄС звернули більше уваги на необхідність протидії російській агресії.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.