Грузія та Білорусь. Що підписав Порошенко

2 коментувати
Якою має бути співпраця між Києвом, Мінськом та Тбілісі 

Україна та Грузія підписали декларацію про стратегічне партнерство під час візиту президента України Петра Порошенка до Тбілісі.

У обох країн точно збігаються зовнішньополітичні пріоритети. Як Грузія, так і Україна поставили своєю метою приєднання до НАТО та ЄС. А це ключові напрями, які визначають власне весь хід реформ, які відбуваються у країнах. План дій, який треба виконати для двох держав є практично однаковим. Безумовно, зважаючи на національні особливості та ступінь готовності, але це дає можливість не лише співпрацювати, але і синхронізувати зусилля двох країн. Особливо у зовнішній політиці. Тому я бачу  очевидний резон в тому, що наші країни зафіксували цей найвищий рівень можливих відносин. Єдине, щоб це не було просто гаслом, потрібно його щоденно наповнювати певним змістом і тоді це дасть позитивний синергетичний ефект та результат.

Щоб досягти результату маємо просто подивитися на напрямки цієї взаємодії в різних сферах діяльності. В політичній частині це має бути дуже активна внутрішня робота, як в українському, так і грузинському суспільствах. Ми повинні досягти тих критерії членства, якими сьогодні оперують члени НАТО та ЄС, а тут у нас максимум можливих тем для взаємодії, починаючи з боротьби з корупцією завершуючи модернізацією політичної системи. Якщо ми відкриємо текст угоди про асоціацію у політичній частині, то побачимо наскільки там багато речей, які ми спільно повинні вирішити.

Ми врешті повинні з’єднати Україну з Грузією транспортним мостом, який дозволить максимально заробляти на цьому

Якщо брати економічні речі, то роботи повно. Якщо тільки згадати, що ми можемо зробити спільно з Грузією в Чорноморському регіоні, цього буде вже достатньо. Ми врешті повинні з’єднати Україну з Грузією таким транспортним мостом, який дозволить обом країнам максимально заробляти на цьому. Але цей міст має бути побудований на засадах вільної ринкової економіки, недискримінації і працювати за стандартами європейського союзу.

Я вже не кажу про військову сферу, де у нас просто є невичерпне поле можливостей, тому що армії обох країн мають стати адаптованими до стандартів альянсу, а отже, маємо використовувати можливості одне одного, щоб наші військові набули такого стандарту.

Будь-яка галузь співробітництва з Грузією передбачає надзвичайну кількість конкретних речей, які нам потрібно виконувати.

З іншого боку у найближчі два дні в Україні перебуватиме президент Білорусі Олександр Лукашенко. І тут треба виходити з однієї зрозумілою істини: країна повинна мати з усіма своїми сусідами найкращі відносини. Нам не пощастило мати країну-агресора – Російську Федерацію – з якою нормальні відносини не складаються через її цивілізаційну дикість. Це вже не наша проблема. А коли Росія повернеться до цивілізації не знає мабуть ніхто. Тому тут ми мусимо зробити виключення.

Але щодо інших країн, ми маємо дійти висновку, що можемо і мусимо мати нормальні взаємини. У випадку з Білоруссю, це має безумовний пріоритет, хоча ми повинні розуміти, що самостійної ролі, на превеликий жаль, Білорусія сьогодні грати не може. Але це не означає, що ми не повинні мати з цією країною контакти і діалог, вже не кажучи про доволі зрозумілі економічні інтереси. Зокрема, йде мова про відомий транспортний коридор Балтійське-Чорне море, яким можна дуже серйозно пожвавити взаємовигідні двосторонні торгівельні відносини і отримувати від цього прибуток. Тут я бачу в основному економічний вимір. Тому що у політичних чи військово-політичних питаннях через позицію Москви Мінськ зробити власноруч нічого не зможе і не зробить. 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.