Гілларі проти Трампа. Як змінить США новий президент

0 коментувати
Кандидат від Демократичної партії може домогтися посилення глобальної ролі США, на відміну від Трампа, який прагне до ізоляціонізму

Зазвичай, я віддаю перевагу аналізу доконаних фактів перед прогнозами, але, якщо трохи відступити від цього правила, наявні передумови дають можливість говорити, що Гілларі Клінтон стане номінантом від Демократичної партії. І, якщо вона запропонує своєму основному конкуренту Берні Сандерсу йти в парі, це значно посилить їхні можливості. Це був би не перший раз, коли конкуренти за номінацію згодом об'єднувалися. І якщо об'єднання відбудеться, то стане серйозною передумовою для перемоги, а, можливо, і гарантує її.

Будемо сподіватися на цю перемогу; дуже не хотілося б, щоб США керували люди з дещо незвичними поглядами на ситуацію як у самій Америці, так і за її межами. Адже те, що проголошує Дональд Трамп, не викликає до нього довіру як до передбачуваного політичного діяча.

А передбачуваність – один з найважливіших елементів політики. Якщо вона є, то є і можливість для встановлення нормальних відносин; якщо ні – це проблема і для самої країни, і для всіх, хто її оточує. А зважаючи на те, що ми говоримо про США, то наслідки можуть бути по-справжньому глобальними.

Хотілося б, щоб у наймогутнішій країні світу ситуація розвивалася передбачувано, стабілізуючи ситуацію, а не навпаки. Щодо цього, вважаю, певна надія є, оскільки Америка вперше за свою політичну історію може обрати жінку-президента. Тренд сучасності, який був би дуже позитивним.

Америка вперше за свою політичну історію може обрати жінку-президента

Останні два рази американці віддали перевагу не «традиційному» політичному лідерові (у тому сенсі, що раніше завжди обирали представників певної частини суспільства). Тому й зараз обрання Гілларі Клінтон було б, на мою думку, і цікавою, і новою для Америки ситуацією; а американці завжди відрізнялися прагненням думати і діяти по-новому.

Можливо, на цьому й зіграють Клінтон і її команда, і на тлі вибухонебезпечності її супротивника це дасть ситуації додатковий імпульс.

Якщо станеться саме так, вважаю, ми зможемо з певною часткою оптимізму дивитися і на те, що відбуватиметься в українсько-американських відносинах, а також очікувати посилення глобальної ролі США. Адже те, що ми чуємо від Трампа, скоріше за все, поверне Сполучені Штати до політики ізоляціонізму, а це означає для країни програш по всіх фронтах.

У риториці Гілларі Клінтон, на щастя, такого не спостерігається. Відповідно, значення НАТО, трансатлантична солідарність, ставлення до ситуації в гарячих точках буде адекватним. Значить, можна розраховувати і на адекватну поведінку в зв'язку з російською агресією. Гадаю, це дасть нам додаткові шанси. Чи будуть реалізовані всі ці шанси і чи зможемо ми отримати все бажане – інше питання. Але шанси на успіх однозначно підвищаться.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.