Дружба Туреччини з Путіним - гірше НС

7 коментувати
Дії Ердогана явно не збігаються зі стандартами, які проголошує Туреччина як одна з країн-кандидатів на членство в Європейському союзі

Турецька влада ввела в країні надзвичайний стан. У Стамбул прибуло близько 1800 співробітників сил спецпризначення з сусідніх провінцій. Глава поліції міста отримав наказ збивати вертольоти, які будуть літати без відповідного дозволу, наряди поліції були посилені.

Складно давати оцінку тому, що відбувається зараз в самому турецькому суспільстві, але очевидна тенденція на закручування гайок, безсумнівно, спостерігається.

Це зовсім не європейська тенденція. Одна справа, коли мова йде про арешт можливих змовників з числа військових, і зовсім інша - коли починають заарештовувати працівників сфери освіти або юристів.

Це явно не збігається зі стандартами, які проголошує Туреччина як одна з країн-кандидатів на членство в Європейському союзі. Те, що відбувається, стало приводом для відповідних заяв з боку чиновників ЄС і інших світових гравців. І це, як мені здається, не йде на користь самій Туреччині.

Але я виділив би інший момент - дуже показову тенденцію до зближення з Москвою. Це, боюся, набагато більш серйозний сигнал, ніж закручування гайок і навіть введення надзвичайного стану, оскільки наслідки такого зближення можуть надати дуже негативний ефект на ситуацію і в Чорномор'ї, і в Середземномор'ї.

Зближення з Москвою - набагато більш серйозний сигнал, ніж закручування гайок

Раптове зближення з Росією викликає у мене дуже серйозне занепокоєння, хоча поспішати з висновками, зрозуміло, не варто: спершу потрібно подивитися, як буде розвиватися ситуація надалі.

І все ж така дружба з Путіним викликає підозри. Або це всього лише гра Ердогана, або ж наслідки можуть бути вкрай неприємними.

Також мені здалося дивним, що, незважаючи на заяви про нормалізацію відносин між країнами, потік російських туристів аж до останнього моменту не посилювався. Це може мати пряме відношення до теми причин і наслідків змови або псевдозговору. Чомусь мені здається, що за всім цим можна простежити і російський слід, хоча, щоб стверджувати про це з упевненістю, необхідні нові факти. Поки мені доводиться обмежитися припущеннями.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.