Чого Порошенко доб'ється візитом у США

15 коментувати
Чого Порошенко доб'ється візитом у США
Для Москви ця поїздка стане сигналом «не дочекаєтеся»

Український президент відправляється з візитом у США. Такі поїздки дуже важливі, оскільки посилають зовнішньому світу правильні сигнали. Думаю, в Москві дуже добре усвідомлюють його політичне і стратегічне значення. І, незважаючи на надії Кремля, що в Україні все розвалиться швидше, ніж у них, ми отримаємо допомогу США. Для нас така допомога дуже важлива, а для Москви вона стане сигналом «не дочекаєтеся»: Америка буде тримати руку на пульсі і як мінімум сприяти макроекономічної стабілізації України.

Думаю, нашій стороні варто було б, крім економічних аспектів, зробити акцент і на військово-політичних питаннях. Передусім – на військовій допомозі з боку США. У цей критичний момент, поки ми не перейшли на самозабезпечення в цьому плані (а такі можливості в перспективі в України є), нам потрібна підтримка, яка стане гарантією того, що Росія не зважиться на ескалацію ситуації в Україні і Криму.

Також я порушив би питання про максимально ефективну допомогу в питанні прискорення процесу приєднання України до НАТО, зробивши акцент на Варшавському саміті Альянсу, який відбудеться влітку. Потрібно, щоб там прозвучали заяви не тільки щодо Грузії, але і щодо України.

Чи вдасться досягти таких результатів під час нинішнього візиту Порошенка в США? Сказати важко. З урахуванням налаштованості президента Обами на мир в усьому світі сподіватися на реальну допомогу складно, але порушувати ці питання необхідно.

З урахуванням налаштованості Обами на мир в усьому світі сподіватися на реальну допомогу складно

Крім того, варто було б повернутися і до теми надання Україні гарантій безпеки, але вже в пристойному форматі, а не так, як це відбувається з Будапештським меморандумом. Нам потрібен договір за прикладом південнокорейського, в якому вказувалося б, що у разі загрози Україні США зобов'язуються захищати її. Це більш ніж вчасно і, незважаючи на те, що з нинішньою адміністрацією укладення такого договору навряд чи можливе, мовчати про це не можна.

Звісно, під час візиту порушать питання боротьби з корупцією в Україні, але, гадаю, наші американські партнери розраховують на роль нових політиків і громадянського суспільства, які здатні тиснути і на нинішню владу. Думаю, незважаючи на не надто вражаючі речі, які ми спостерігаємо у сфері боротьби з корупцією, включно з останнім рішенням тепер вже колишнього генпрокурора Шокіна щодо Сакварелідзе, американці продовжать стимулювати громадянське суспільство і нових політиків, щоб процес реформування продовжився. Не можна сказати, що нічого не зроблено, але процес повинен стати більш швидким і ефективним.

Тому нас будуть критикувати за боротьбу з корупцією, вимагати її прискорити, але головний акцент, думаю, зроблять саме на громадянському суспільстві і тиску з його боку на органи державної влади.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.