Чим загрожує Росії суд у Гаазі

8 коментувати
Коли рішення буде винесено, стане кристально ясно, хто є агресором і хто повинен нести відповідальність за те, що відбувається

Міністерство закордонних справ передає позов у Міжнародний суд ООН у Гаазі щодо порушення Росією Конвенції ООН з протидії тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Це дуже правильний і потрібний крок. Нам слід було зробити це вже давно, на превеликий жаль, збір доказів і аргументів, як мені здається, був досить затягнутий – не зовсім зрозуміло, чому і як, хоча й звучать пояснення, що це було пов'язано з певними формальними процедурами. І все ж мені здається, що в таких випадках треба діяти швидше і рішучіше, тим більше, що для цього є всі можливості і підстави.

Однак, цей крок створює для російського агресора дуже некомфортні умови: йому зараз доведеться в черговий раз вигадувати те, чого насправді немає, і процедура, яка передбачає внесення контрмеморандуму, ще раз підтвердить, що російська політика ґрунтується виключно на брехні. І це дуже добре: росіяни самі створять собі ситуацію, в якій будуть все більше і більше тонути у власній брехні.

У чому складність цього процесу, хоча він і є передумовою до винесення об'єктивного рішення? Складність у дуже тривалій процедурі розгляду, підготовки рішення і винесення рішення. Нам не варто розраховувати на якийсь бліцкриг. Йдеться, радше, про роки, адже процедура розгляду неймовірно складна і займе багато часу.

РФ зараз доведеться в черговий раз вигадувати те, чого насправді немає

Але, незважаючи на це, подання позову і подальший його розгляд – необхідний етап, який ми маємо пройти. Нехай він закінчиться через два роки або більше, але, знаючи традиції Міжнародного суду, можу припустити, що винесене рішення буде абсолютно коректним.

Адже, на відміну від російських чи українських судів, Міжнародний суд у Гаазі знає, що таке честь і гідність. Впевнений, що це буде об'єктивне рішення, яке розставить усі крапки над «і».

Звісно, можна сказати: «Росія не виконує рішення інших судів, з чого б їй виконувати це?». Ба більше, я не виключаю, що, як і у випадку з ЄСПЛ, коли Росія зрозуміє, що ситуація складається не на її користь, вона може піти навіть на призупинення своєї участі в тій чи іншій конвенції, щоб не відповідати за свої дії. Але навіть це буде нехай і непрямо, але доказом того, що Росія винна.

А коли аналогічне рішення ще й буде винесене Міжнародним судом у Гаазі, стане кристально ясно, хто є агресором і хто повинен нести відповідальність за те, що відбувається.

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.