Чим загрожує світу дружба Туреччини з Кремлем

коментувати
Теоретична зміна позиції Туреччини може серйозно послабити південний фланг НАТО і кардинально змінити ситуацію

Ситуація навколо Туреччини і власне в Туреччині продовжує загострюватися. Якщо спробувати спрогнозувати розвиток подій, то вони розвиваються в негативному напрямі (принаймні, для нас, для США і ЄС).

Аналіз заяв турецьких лідерів свідчить про те, що варто очікувати наступних поганих новин з Анкари. Думаю, запущені механізми, які виводять Туреччину за рамки форматів, у межах яких вона існувала останніми десятиліттями, і які могли б у перспективі зробити з неї країну з дійсно європейським способом життя.

Те, що відбувається зараз, нагадує мені сценарій, запущений спеціально для того, щоб цей рух зупинити. І це дуже небезпечний сценарій. Мова йде не тільки про питання міграції, хоча це важливо і може обернутися для Європи черговою хвилею проблем, але і про аспекти, пов'язані з НАТО.

Тема НАТО набагато білш складна і проблемна. Членом ЄС Туреччина не є (і навряд чи стане таким вже завтра), а ось щодо солідарності в рамках Північноатлантичного альянсу, то останні заяви і події, в тому числі ситуація з американською військовою базою в Туреччині, показують, що є загроза серйозного ослаблення південного флангу НАТО.

Гадаю, у зв'язку з цим колегам з НАТО потрібно уважно придивитися до подій, що  відбуваються в регіоні, особливо зважаючи на те, що Росія продовжує перетворювати Крим на потужну військово-морську базу. Теоретична зміна позиції Туреччини може кардинально змінити ситуацію на Півдні.

У Москві могли запропонувати турецькій владі певні бонуси

Тому поки що аналіз подій, що відбуваються в Туреччині, не дає ніяких підстав для оптимізму – швидше навпаки. Без сумніву, також потрібно аналізувати раптове потепління у відносинах з Москвою, яке ніколи не відбувається просто так. Мені здається, що пройшли таємні раунди консультацій, під час яких турецької влади запропонували певні бонуси (нам залишається тільки гадати, які саме), щоб відтягнути Туреччину від загальної лінії НАТО і ЄС.

Тенденції ці дуже небезпечні, зокрема і для нас. Тому як українській дипломатії, так і дипломатії НАТО і Євросоюзу потрібно розробити методи, що дозволяють нейтралізувати нинішній негативний тренд і повернути ситуацію на нормальний шлях, з якого Туреччина поступово починає сповзати.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.