Брехня та тролінг. Рівень білого і чорного шуму в країні зростає

1 коментувати
Ось і настали чергові вибори. В інформаційному просторі (і без того істеризованому і дезорієнтованому) починається звична свистопляска

Гучні голоси, заяви більшого чи меншого ступеню брехливості, потоки бруду, тролінгу, ельфінгу. Вискакують, як чорт з табакерки, експерти і «експерти» з сенсаційними і «сенсаційними» твердженнями.

Рівень розумної і божевільної інформаційної активності, білого і чорного шуму стрімко зростає. Але, на жаль, у цьому різноголоссі не чути здоровий глузд. І більшість меседжів, якими бомбардують виборців, спрямовані на подальше поглиблення протиріч, а не на відновлення суспільної злагоди.

Це абсолютно зрозуміло, тому що найлегше грати на протиставленнях, навішувати ярлики, маніпулювати. Одного разу, коли було модно малювати карти з розділеною країною (на той момент суто умоглядно), ми гірко жартували, мовляв, те ж саме можна робити і в набагато меншому масштабі. Нацьковуючи одну половину міста на другу, один район на інший. Людини на людину, власне.

Найлегше грати на протиставленнях, навішувати ярлики, маніпулювати

І ще наші політики вміють найкраще робити саме це. Тому що гроші на вибори завжди шкода, навіть якщо їх багато. Тому що шлях до перемоги хочеться прокласти найкоротший – через «розділяй і володарюй» і часто через «після нас хоч потоп». А молоді політики з NGO-середовища сьогодні ще більш радикально-провокаційні, ніж у випадку попередніх генерацій українських ходоків у владу. Тобто знову-таки ніяк не сприяють «зшивці» країни.

Адже передвиборна риторика – це унікальний шанс голосно промовити слова, які будуть почуті і сприйняті людьми з різними політичними поглядами, світоглядом і життєвим досвідом. Причому без шкоди для електоральних перспектив, своїх або свого клієнта. Потрібно просто поступитися малою дещицею ефективності заради соціальної відповідальності – так це формулюють у бізнес-світі.

При цьому абсолютно немає потреби читати людям мораль з пісним обличчям.

Є цілком здорові державницькі меседжі, з якими можна йти і перемагати.

Є можливість будь-яку активність в рамках майже будь-якої виборчої кампанії зробити якщо не орієнтованою прямо на національне примирення, то не згубною для нього.

Це прекрасно знають всі політексперти, політконсультанти і політтехнологи, але не поспішають йти цим шляхом. Тому що він складний і трудомісткий.

Але якщо ми хочемо жити не в Гуляй-Полі, а в державі, потрібно вибрати його. Тому що це вибір добра. #sapientisat


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.