10 питань городянина перед другим туром

1 коментувати
Має сенс приперти до стінки товаришів напівмерів ще на старті другого туру або хоча б в день повторного голосування, і поставити їм 10 простих питань

Огидний присмак першого туру виборів поступово йде, тому що, знявши голову, за волоссям не плачуть. І поки експерти смакують деталі традиційних та інноваційних прийомів маніпуляції, жителів «двотурових» міст, по-перше, мучить цікавість з приводу персоналій учасників другої частини виборчого забігу. А, по-друге, більш чи менш жваво цікавить, що новий або старий повторний мер збирається творити і витворяти протягом цієї каденції.

Дебати, ясна річ, далеко не скрізь. Передвиборчі програми, як зазвичай, списані у попередників, сплагічені в інтернеті або написані на коліні для проформи політтехнологами, які в кращому випадку розуміються на виборчих хитрощах. Навіть презентовані кандидатами в градоначальники стратегії, програми і «дорожні карти» за рідкісним винятком, являють собою популістську нісенітницю, в якій знання законів економіки і принципів муніципального менеджменту менше, ніж м'яса в ковбасі. А любові до міста, який так хочеться очолити, і того менше.

А любові до міста, який так хочеться очолити, і того менше

Тому має сенс приперти до стінки товаришів напівмерів ще на старті другого туру або хоча б в день повторного голосування, і поставити їм 10 простих питань. Ні-ні, не про імена спонсорів їх кампанії щодо вартості виборчої кампанії, не про біографічні скелети у шафі, не про те, хто і як рахував голоси і хто кому підіграв. А про майбутнє, тобто про це:

А. Про людину:

  1. Перелічіть (тут і далі всі відповіді кандидат зобов'язаний давати без шпаргалки і суфлера) 10 найбільш важливих, на ваш погляд, подій в історії міста.
  2. Назвіть 3-5-10 (залежно від розміру міста) знаменитих земляків, якими ви пишаєтеся.
  3. Розкажіть один найяскравіший епізод свого життя, коли ви відчули найбільш сильний приплив любові і ніжності до міста, яким хочете керувати.

Б. Про управління:

  1. Розкажіть, які функції повинна виконувати міська влада, і чого від неї мають право очікувати городяни.
  2. Перерахуйте, які проблеми міського життя ви вважаєте найбільш нагальними
  3. Назвіть 3 пріоритети своєї роботи впродовж каденції. Заодно, поясніть, що ви розумієте під словом «пріоритет». Обґрунтуйте, чому ці 3, а не інші ковирнадцать (а, до речі, які вони могли б бути?).
  4. Поставте 3 кількісно вимірні цілі, досягнення яких ви гарантуєте до кінця нинішньої каденції.

В. Про гроші

  1. Поясніть, як виглядає бюджетний процес на рівні міста згідно з чинним законодавством: як формується дохідна частина, як витратна, які міжбюджетні відносини та міжбюджетні трансфери існують, etc.
  2. Розкажіть, як буде виглядати бюджет-2016, і чи є у міста гроші на життя.
  3. Розкрийте секрет, з яких джерел ви збираєтеся виконувати передвиборчі обіцянки (свої і партії, від якої висувалися), які вимагають виділення фінансування.

Отримавши відповіді, ми одночасно отримуємо комплексний опис особистості та професійних якостей людини, який стане якщо не реально керувати містом (у кожного за спиною маячать все ті ж спонсори і «сірі кардинали»), то, принаймні, бути його «обличчям» в очах країни і світу.

Моя особиста багаторічна мрія – побачити в прямому телеефірі іспит, який територіальна громада в особі своїх уповноважених делегатів влаштовує своїм потенційним офіційним лідерам. Без піар-фільтрів і інтелектуальних милиць у вигляді презентацій, а «не по писаному, щоб дурість кожного було видно» вагомо, грубо, зримо.

Тому що, тільки відповідаючи на питання «блоку А», можна виїхати на загальній ерудиції – у всіх були одногрупники і однокласники, здатні наплести з три короби і забити баки навіть викладачеві. Але інші питання потребують спеціальних знань. І однозначно відповідь на них може бути приводом для додаткових питань, до яких заздалегідь не підготуєшся, якщо іспит чесний. А чесним його можна зробити, якщо дуже захотіти провести. #sapientisat


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.