22 жовтня 2018, понеділок

Слава Україні 2.0

0 коментувати

Як держава, Україна майже не відреагувала і мовчазно проковтнула відверто прокремлівську і антиукраїнську позицію FIFA. Чому політикам байдуже?

Канадський прем’єр Джастін Трюдо з трибуни виголошує «Слава Україні!». Потім це гасло повторює президент Литви Даля Грибаускайте, потім інші закордонні політики та дипломати. Цей простенький ролик, який розмістив на своїй сторінці експерт з діджитал-комунікацій Максим Саваневський, за лічені години набрав кількасот тисяч переглядів і десятки тисяч лайків та поширень. Коротке відео пояснює контекст вчинку хорватських футболістів, які після перемоги над збірною Росії кричали «Слава Україні». Єдине питання, яке виникає після перегляду: а чому це відео зробив Максим, а не фахівці Міністерства інформаційної політики чи Міністерства закордонних справ?

Як держава, Україна зовсім не відреагувала і мовчазно проковтнула відверто прокремлівську і антиукраїнську позицію FIFA. (якщо не враховувати заяву вітчизняної федерації футболу, та дещо запізнілого повідомлення очільника МЗС Павла Клімкіна) Комунікаційно ситуацію врятувала неймовірна флешмоб-атака на Facebook-сторінку Міжнародної федерації футболу. Цей флешмоб є претендентом на найбільш масову, найшвидшу та найефективнішу акцію в українському сегменті соціальних медіа. Фантастична мобілізація українців, які за кілька годин обвалили рейтинг головного представництва організації у соцмережах до найнижчого з можливих, не лишилася непоміченою у впливових медіа. Про 158 тисяч коментарів відверто обурених українців написали навіть The New York Times.

Які висновки з цієї історії можна зробити? Один очевидний: інтернет та соцмережі – це глобальний і дуже потужний інструмент впливу в наш час.

Як відтворити таку надпотужну здатність гуртуватися?

За певних обставин звичайні українці виявляються набагато ефективнішими ніж владні органи і показують просто неймовірні дива самоорганізації. Чого варта хоча б ініціатива зібрати для Огнєна Вукоєвича 15 тисяч франків на штраф від FIFA. Але відкритим лишається питання про те, як відтворити таку надпотужну здатність гуртуватися? І бажано в мирний час.

За весь період непроголошеної інформаційної війни у держави так і не з’явилося єдиного центру управління комунікаційними польотами. Крім профільного міністерства і Ради нацбезпеки і оборони є багато інших структур, однак досі невідомо, хто повинен оперативно реагувати на комунікаційні виклики такого масштабу.

Та і чи варто цьому дивуватися, коли всі інформаційні потужності держави сфокусовані виключно на внутрішньополітичній боротьбі. Питання ЦВК, рейтингів і виборів цікавлять політиків набагато більше, ніж репутація держави. Тож не дивно, що попри очевидний успіх колективного флешмобу, топ-політики абсолютно проґавили можливість очолити чи навіть просто приєднатися до цього протесту.

З усіх владних і навколовладних структур на тверде «добре» заслуговує хіба що відповідь посольства України у Великій Британії. Декілька британських ЗМІ заявили, що гасло «Слава Україні!» є націоналістичним. Українські дипломати у відповідь написали в Твіттері, що гасло має інше значення. І аналогічне таким звичним для вуха «Хай живе Королева» або «Хай живе Франція».

 Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.