Ми обираємо бідність

1 коментувати

Покоління офісних працівників з усіма їхніми таймменджментами і гугл-календарями так само бездарно розтрачує життя.

Я побачив дуже дивне. От просто став і заціпенів від побаченого. Це була якась середа, листопад, на вулиці мряка. У підземному переході між станціями метро Майдан Незалежності і Хрещатик. Я побачив людей, які просто стояли і чекали. Не так. Вони тупо стояли і тупо чекали. На годиннику була десь 19:15. Цим людям треба було перейти з «Хрещатику» на «Майдан» і вони чекали поки два з чотирьох ескалаторів почнуть працювати у зворотньому напрямку. І чекати їм треба було ще 15 хвилин – до 19:30. Найцікавіше, що на «Майдан» можна перейти через сусідній перехід. Та він без ескалаторів. І шлях до станції подовжується на 150 метрів. Але зважте: 150 метрів проти 15 хвилин безглуздого чекання. Чому цим людям так важко здолати ці нещасні 150 метрів? Чому вони обирають це безнадійне чекання?

Питання не в тому, що вони бісять особисто мене. І навіть не в тому, що я би позбавив їх права голосувати на виборах. Завтра ці люди змусять вас чекати в магазині, ЖЕКу чи перукарні. Або їхніми стараннями ваша посилка зі Штатів з подарунками «від Святого Миколая» в кращому разі встигне приїхати під Новий рік.

Якщо зовсім серйозно – українці критично не цінують свій час. І це одна з головних причин, чому ми такі бідні. Подивіться, яка слабенька в нас економіка. ВВП на одного українця позаминулого року становив усього лише 2200 доларів. Заради об’єктивності можна перерахувати цей показник за паритетом купівельної спроможності – результати вже кращі – 8300 доларів. Тобто, вже не убозтво і жебрацтво, а просто злидні. У першому випадку наші сусіди у глобальному рейтингу– це Лаос і Гондурас. У другому – Гватемала і Свазіленд.

Наші сусіди у глобальному рейтингу – це Лаос і Гондурас

Чому держава так мало платить пенсіонерам? Чому в нас погані дороги? Чому поліцейському не дають квартиру і службовий автомобіль? Чому у нас не так як у Фінляндії, де почалися експерименти з «безумовним базовим доходом»? Чому переселенцям держава майже не допомагає? Чому у вчителів така маленька зарплата? Я чув тисячі таких «чому». Здебільшого відповідь одна – ти не цінуєш свій час. Тому що ти лінивий і погано працюєш. Тому ми всі разом бідні й нужденні.

Хотілося б написати щось пафосне про те, як Україна позбувається свого минулого. Виходить із пострадянського, постколоніального і посттравматичного важкого періоду. Дорослішає. І треба трошки почекати і буде краще. Зміняться покоління і цінності. Виросте молодь і тоді заживемо. Та ні. Покоління офісних працівників з усіма їхніми таймменджментами і гугл-календарями так само бездарно розтрачує життя. Приміром, затято марнує час у соцмережах. Кращі роки свого життя вони витрачають на котиків і мемасики. Або на порохо-, міхо- чи юлеботство.

Кардинально покращити життя в країні можна і без боротьби з корупцією, радикального покращення інвестиційного клімату чи шаленого поступу у рейтингу Doing Business. Треба просто навчитися цінувати своє життя і свій час. Свій, робочий, час на відпочинок та прохід між станціями Хрещатик-Майдан Незалежності. Тут і зараз.

 

Передплатіть журнал НВ за спеціальною ціною

До кінця листопада дешевше на 110 грн.
Передплатіть журнал на 12 місяців усього за 559 грн.

Ваш промокод для сплати онлайн – 89790834

Передплатити журнал
Ukraine-2020

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.