Зеленський прилаштував дружину і натиснув на кнопкодавів
Чим жила країна 13 січня 2020 року
● Зеленський прилаштував дружину. Президент Володимир Зеленський затвердив новий склад ради з розвитку Національного культурно-мистецького та музейного комплексу Мистецький арсенал. Очолив його міністр культури Володимир Бородянський, а серед учасників виявилася дружина глави держави Олена Зеленська.
Крім цих двох до ради потрапили голова Держуправління справами Сергій Борзов (його дружина — депутат фракції СН), народний депутат СН Гео Лерос, віце-прем'єр Дмитро Кулеба, вчений-економіст Олександр Пасхавер, директор Одеського художнього музею Олександр Ройтбурд, гендиректор Арсеналу Олеся Островська-Люта та інші.
Раніше раду співочолювали Марина Порошенко, дружина попередника Зеленського, і Борис Ложкін, близький товариш цього самого попередника...
● Зеленський тисне на кнопкодавів. Президент Володимир Зеленський підписав закон про кримінальну відповідальність для народних депутатів за неперсональне голосування на пленарному засіданні Верховної Ради. Кнопкодавство буде каратися штрафом від 3 тис. до 5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 тис. — 85 тис. грн).
Також Зеленський підписав закон про створення реєстру педофілів...
Зі злочинністю боровся не тільки президент:
● Резонансна справа. Вчора голова МВС Арсен Аваков повідомив про затримання ймовірного організатора вбивства добровольця-снайпера Аміни Окуєвої (загинула 30 жовтня 2017 року в розстріляному на переїзді під Києвом автомобілі). Прізвище затриманого міністр не повідомив, але уточнив, що той курирував діяльність банди, що складається з семи осіб.
Сьогодні ж керівники Нацполіції на спеціальному брифінгу розповіли, що замах на Окуєву і її чоловіка-добровольця Адама Осмаєва був замовним.
І про головну справу останніх днів:
● СБУ завело справу щодо катастрофи в Ірані. СБУ за дорученням Офіса генпрокурора почала досудове розслідування за трьома статтями у зв'язку з катастрофою літака МАУ в Ірані: порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту, умисне вбивство та умисне знищення або пошкодження майна. У відомстві заявили, що на цьому етапі розслідування йде збирання інформації.
Раніше іранські офіційні особи визнали, що ППО країни помилково збила вранці 8 січня український пасажирський Боїнг, на борту загинули всі 176 осіб, що перебували там...
А голова МЗС України Вадим Пристайко сьогодні анонсував зустріч у Лондоні головних дипломатів країн, чиї громадяни загинули в авіакатастрофі (Ірану, Канади, України, Швеції, Німеччини, Великої Британії)...
● Наші їдуть назад. З Ірану повертається частина української експертної групи, яка працювала на місці катастрофи літака. За словами секретаря Радбезу Олексія Данілова, додому летять рятувальники, які з першого дня працювали на місці падіння літака. Але основна частина української групи залишається в Тегерані.

Данілов також підтвердив, що найближчим часом в Україну прибуде представник іранської комісії з розслідування катастрофи літака МАУ...
Трохи авіапозитиву:
● Трохи склали крила. Пасажиропотік в аеропортах України в минулому році зріс на 18,5% (у порівнянні з 2018-м) — до 24,34 млн осіб. Про це повідомила Державіаслужба. При цьому на міжнародних сполученнях пасажиропотік збільшився на 19,8% до 21,99 млн пасажирів.
За 2018 й загальний пасажиропотік зріс більше помітно — на 25%.
Продовжу про бізнес і економіку:
● Урожай — на продаж. За підсумками 2019 року виробництво зернових і зернобобових культур в Україні склало майже 75 млн т, повідомила прес-служба Мінекономрозвитку і сільського господарства. Дві третини зібраного врожаю (54 млн т) планують експортувати на зовнішні ринки.
● Формальностей стане менше. У 2020 році уряд планує скасувати 43 форми статистичної звітності підприємств зі 110 існуючих. Про це повідомив у ФБ Дмитро Дубілет, міністр Кабінету міністрів.
«Головна ідея реформи: не збирати у підприємств ту інформацію, яка і так є у держави. А також не збирати ту інформацію, яка не використовується для прийняття управлінських рішень», — написав він.
Під скорочення, наприклад, потраплять такі звіти: про використання і запаси палива; про обсяги реалізованих послуг; про ціни виробників промислової продукції. І так далі…
● IBAN не дурень. З 13 січня Україна повністю перейшла на використання міжнародного номера банківського рахунку IBAN. До сьогодні банки приймали до виконання документи на переказ коштів, в яких була вказана або пара реквізитів (код банку і рахунок), або рахунок за стандартом IBAN. Тепер — тільки останній варіант.
А в Києві почали працювати нові пересувні евакуатори, які в стані приблизно за 2 хвилини прибрати з дороги і відвезти припаркований з порушенням (Та, взагалі, будь-який легковий) автомобіль...
Пам'ятайте про те, що принесло вам вчора, живіть сьогоденням і сподівайтеся на майбутнє.
І якщо хочете читати найважливіше за важкий день спокійним вечором прямо в своєму смартфоні — підпишіться на мою розсилку