Нові рейтинги політиків. Що не так з українцями

8 травня 2018, 14:07
3362
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Якщо громадяни пишаються тим, що нікому не довіряють, то будуть змушені мати держслужбовцями і політиками злодіїв, які чхати хотіли на довіру громадян і офіційні зарплати

Вийшло нове соціологічне опитування КМІС. Зараз усі будуть обговорювати президентські рейтинги, але найцікавішими цифрами в ньому є 2.5 і 3. Це показники, що без перебільшення визначають сучасну українську політику. Саме в стільки разів більше українців, що негативно ставляться до діяльності Макса Нефьодова і Андрія Коболєва, ніж тих, що підтримують їх. Так-так, вам не почулося. Профі, що доклали руку до найуспішніших реформ останніх років: антикорупційного ProZorro і зняття України з газового гачка Москви. Люди з бездоганною репутацією. Але українські громадяни ставляться до них негативно. На одному рівні з одіозним лідером регіоналів Бойко, у якого співвідношення позитиву і негативу дорівнює 3.

Що говорять ці цифри молодим реформаторам, держслужбовцям і політикам? Реформуй не реформуй, а все одно отримаєш рейтинги як у Бойка. І зарплату в рази нижчу ніж пропозиції в бізнесі. Звичайно, залишається розуміння причетності до великої історичної місії відбудови держави. Але місяць за місяцем опиратися тиску з боку родини (яка поважає історичну місію, але бачить й інші твої обов'язки) і постійним пропозиціям роботи в великому бізнесі стає все складніше. Реформатори – теж люди. Якщо вони не отримують високої зарплатні і матеріальних умов, це має компенсуватися повагою і підтримкою громадян. За відсутності і першого, і другого люди швидко йдуть з держслужби чи вирішують не йти туди взагалі.

Реформуй не реформуй, а все одно отримаєш рейтинги як у Бойка

В створенні привабливих робочих умов роботодавець зацікавлений не менше співробітників – кадри йдуть туди, де краще, а якість кадрів визначає успіх як компаній, так і держав. Просто уявіть собі ситуацію, коли нові співробітники витягнули компанію зі, здавалося, неминучого банкротства та зекономили їй мільярди доларів, а керівництво ними постійно незадоволене. Чи довго нові співробітники залишаться в компанії і який прогноз щодо майбутнього компанії ви б дали?

Не секрет, що простіше всього маніпулювати тими, хто нічому і нікому не довіряє. Все просто: мислення – це процес, що спирається на довіру до раніше встановлених фактів задля руху вперед. Якщо фактів та джерел інформації, яким ти довіряєш, мало чи їх взагалі не існує, то раціональне мислення стає фактично неможливим. Так само і в суспільстві. Якщо громадяни пишаються тим, що нікому не довіряють, то будуть змушені мати держслужбовцями і політиками злодіїв, які чхати хотіли на довіру громадян і офіційні зарплати. Сьогодні для України набагато важливіше створювати острівці довіри між всіма здоровими силами, ніж продовжувати нищівну війну всіх проти всіх. За замовчуванням довіряй тому, хто робить добру справу. Припиняй довіряти лише тоді, коли на це є конкретні і серйозні підстави. Звичайно, якщо наступним прем'єр-міністром не хочеш бачити Бойка.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Подкасти Радіо НВ

Пропустили улюблену передачу? Не дослухали інтерв'ю? Хочете переслухати радіошоу з архіву?

Підпишіться на подкасти Радіо НВ на Soundcloud.
Слухайте та поширюйте!

Слухати подкасти

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Геополітика

Вчора, 15:10

thumb img
На закритих зустрічах у Кремлі прес-секретар Путіна прогнозує перемогу Порошенка - джерело
Інновації

Вчора, 20:00

thumb img
Куди ви пхаєтесь. Білл Гейтс закликав забути про космос і розв'язати 10 глобальних проблем планети Земля
Політика

Сьогодні, 00:15

thumb img
Зеленський - ляпас, Коломойський - найяскравіший, Порошенко помилився: головне з інтерв'ю Авакова