Про що говорять найсвіжіші політичні рейтинги

1 коментувати
Останні рейтинги партій, оприлюднені Київським міжнародним інститутом соціології, є у чистому вигляді вираженням розчарування і апатії виборців

Так, якщо говорити про гіпотетичні президентські вибори, то частка виборців, які не бачать достойних кандидатур (або ж не мають стійких електоральних преференцій, що по суті є тим самим), чи розчаровані в українському політикумі загалом становить більше половини від загальної кількості:

●     8,4% — викреслили б усіх кандидатів, попсували б бюлетень,

●    19,1% — вирішили не брати участь у голосуванні,

●    27,3% — не визначилися, за кого голосувати.

При цьому, якби вибори президента України відбувалися в другій половині травня, то з усіх громадян України віком від 18 років 9,5%  проголосували б за Юлію Тимошенко. На другому місці - Олег Ляшко. Обидва політики є яскраво вираженими популістами, основний електорат яких проживає переважно у селах і маленьких містах. Обидва політики великою мірою не мають позитивного порядку денного і доброї програми реформування країни, в основному перебуваючи у явній чи неявній опозиції до чинної влади, спекулюючи на темі тарифів, і т. п.

Більше того, останнім чином у  політичному дискурсі Юлії Тимошенко і Батьківщини проглядається яскраво виражена ностальгічна складова: мовляв, за прем’єрства Тимошенко і долар був по п’ять, і Криворіжсталь приватизувалась чесно, і газ дешевий був, і воєнного конфлікту не було. Пройшло більше 10 років, усе погане забулося і 2005 сприймається зараз як “золотий час” Української олігархічної республіки. Час, повернення до якого немає. Бо час економік, орієнтованих на експорт природних ресурсів закінчився з уповільненням росту китайської економіки. А значить, не буде найближчим часом рекордної ціни на український метал, а отже і долара по 5 гривень, і рекордних приватизацій металургійних заводів.

Вони не бачать політичної сили, що розділяє їх цінності і виражає їх інтереси

Так вийшло, що Тимошенко, так само як і Ющенко були при владі у золоті роки Української незалежності, але говорити, що з точки зору економіки цей період – результат роботи когось з них – відверта неправда. Насправді, цей час був періодом втрачених можливостей: ні українська держава, ні українська економіка не були модернізовані. Ресурс, який давала немодернізована, залишена у спадок економіка УРСР, так і не був інвестований у майбутнє.

В найближчі 10 років світ чекають колосальні зміни. Змінюватиметься економічний устрій передових країн. Уже зараз ми усі на порозі третьої промислової революції. Якою буде роль і місце України в цьому світі? Українським політикам критично необхідно працювати з майбутнім, і тут у нас, як виявляється великі проблеми. Петро Порошенко став президентом у першому турі тому, що зміг переконати усю країну, що у нього нібито є якийсь “його план”, є розуміння того, як працювати з майбутнім, куди рухатись і що робити. Тепер ми, звичайно, розуміємо, що великою мірою це був блеф, і два роки президентства Порошенка прекрасно це продемонстрували. Ніякого плану з реформування країни у нього немає і не було.

Але сам суспільний запит від цього нікуди не зник. Повертаючись до рейтингів українських політиків і політичних партій, можна констатувати: середній клас, підприємці, молодь, студенти, жителі великих міст  – по суті, ядро Майдану – є найбільш розчарованими у сучасній політико-економічній ситуації. Вони не бачать політичної сили, що розділяє їх цінності і виражає їх інтереси. Маємо величезний попит, який обов’язково буде врівноважений пропозицією.

За останні 10-15 років зараз найкращий час для виходу нової ліберально орієнтованої політичної сили на політичний горизонт України. Усі існуючі політичні партії або заграють з минулим, або спекулюють на нереалістичних очікуваннях українців. Ніхто не має переконливого плану роботи по зміні країни. Політичну силу, яка зможе показати такий план, переконати свого виборця, вибудувати з ним інакшу комунікацію, і, нарешті, мобілізувати його під час голосування - чекає велике майбутнє.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.