Непримітні люди і щастя в дрібницях

16 грудня 2015, 19:11
983
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Якщо ви зменшите свої передноворічні оберти, то побачите, якими прекрасними можуть бути непомітні люди, як вони вміють змінювати день, а комусь і життя

Є люди, як би сказати вам. Маленькі люди, непримітні. Проносимося повз них на своїх швидкостях - ні доброго дня, ні до побачення, ні як справи, ні погляду, ні слова. Нічого їм не дістається. Ні любові, ні обіймів, ні вечірнього дзвінка. Але якщо ви зупинитемь, якщо ви тільки зменшите свої передноворічні оберти, то побачите, якими прекрасними вони можуть бути, як вміють змінювати день, а комусь і життя змінювати.

Випустили в небо 350 моїх куль дня народження. Обидві зв'язки застрягли високо на деревах і бовтаються яскравою купою в голих гілках. Сьогодні виходжу, а двірник задумливо на них дивиться знизу.

Я кажу: «Вибачте, це мої кулі, давайте я заплачу за драбину, щоб ви їх зняли, якщо вас за них лають».

Він подивився на мене здивовано і відповідає: «Ви знаєте, ці кулі вже третій день - єдине, від чого мені радісно. У вас немає ще порції? Щоб на Новий рік».

Біля Арени хлопець у костюмі Панди Кунг-Фу з плюшевою головою під пахвою обіймав дорослу жінку і говорив: «Не плач, будь ласка, особисто я твоїх зморшок не бачу, ну які зморшки, серйозно, це ж сонячні промінчики!»

Я вдячна. За кожну маленьку зустріч

Йду засмучена, якось все сумніше, ніж хочеться, якось розчаровуєшся в людях все частіше, якось втоми більше, ніж сил. На вулиці двоє молодиків видувають з мокрої нитки здоровенні мильні бульбашки. А поруч застигла дівчинка років чотирьох з відкритим ротом і на всі материні прохання зрушитися з місця, відповідає: «Мамо, як я можу піти, якщо тут я знайшла своє щастя?»

І мильна бульбашка повільно ширяє в повітрі, щоб через секунду лопнути прямо біля її жовтих черевичків.

Продавець мандарин сказав на Бессарабці: «Вам не можна бути сумною. Ка-ре-го-ти-чно». Я відповідаю: «Правильно говорити ка-те-го-ри-чно».

Тут він мені у відповідь: «Не знаю, як правильно, але ви тепер не одна, і малюкові всередині вас ніяк не можна сумувати. Так що ось, бери мандарин, і давай, усміхнися мені».

Я посміхаюся. Я вдячна. За кожну маленьку зустріч. За кожну бульбашку. За кожну часточку мандарину. За мого малюка, якому сьогодні більше не буде сумно.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Політика

Вчора, 18:55

thumb img
Поважаю євреїв і росіян, але президентом повинен бути українець. Користувачів Facebook обурила фраза політолога Палія
Країни

Вчора, 14:17

thumb img
В Індонезії рятують самицю орангутана. В її тілі знайшли 74 кулі
LOL

Вчора, 12:27

thumb img
Сусід, що вийшов за пивом. Соцмережі висміяли Віталія Кличка, який інспектував Шулявський міст у смішній кепці