Вбивство Нємцова. Виконавців покарано – справу не розкрито

2 коментувати
Присяжні винесли обвинувальний вердикт щодо п'ятьох виконавців вбивства мого батька, однак справа залишилася нерозкритою

Нічого іншого від слідства і правоохоронців росіяни не очікували. Нагадаю, що згідно з даними опитування «Левада-центру», проведеного в кінці березня 2015 року, більше половини росіян вважали, що слідство не встановить імена справжніх замовників.

Це і є справжній імідж держави в очах росіян – держави, де не діє закон, а політичні вбивства залишаються нерозкритими.

Слідство примудрилося навіть не знайти Руслана Мухудінова, водія Руслана Геремеєва, якому пред'явлено заочне обвинувачення в організації вбивства, хоча ми його вважаємо одним з виконавців. Слідством було практично достовірно встановлено, що заст. командира батальйону «Північ» Руслан Геремеєв (людина з найближчого оточення Рамзана Кадирова) був старшим у злочинній групі, однак йому не було пред'явлено заочного обинувачення і він навіть не оголошений в розшук. Все це дещо суперечить репліці обвинувача Марії Семененко, яка сказала на одному з останніх засідань суду, що пошук замовників і організаторів йде досить успішно.

 В Росії і в світі переконані в політичному підґрунті вчиненого вбивства

Справу щодо Мухудінова, а також ряду інших невстановлених осіб виділено в окреме провадження. Поки ми не бачимо ніякого бажання Слідчого комітету встановити і знайти організаторів і замовників. Швидше там просто чекають, коли про справу забудуть. Але ми маємо намір їм нагадувати про це. І не тільки ми. Парламентська асамблея Ради Європи вирішила підготувати спеціальну доповідь про хід розслідування вбивства мого батька.

Слідство і суд фантастично опиралися визнанню вбивства політичним. Суддя знімав питання моїх адвокатів Видима Прохорова і Ольги Михайлової, які прямо або побічно вказували на те, що батько був політиком і громадським діячем і саме цей факт став мотивом скоєння злочину, принаймні, на рівні організаторів і замовників.

Тобто в Росії і в світі переконані в політичному підґрунті вчиненого вбивства, а російське слідство і суд заперечують очевидне. При цьому їм не вдалося встановити взагалі будь-якого мотиву скоєння вбивства. Це свідчать ну просто про кричущу брехню російської держави.

Слідство і суд явно не прагнули до встановлення істини про вчинений злочин, тому відхиляли мої клопотання про виклик на допит глави Чечні Рамзана Кадирова, Адама Делімханова, Сулеймана Геремеєва, Віктора Золотова (на момент вбивства командував внутрішніми військами МВС Росії, в чиєму підпорядкуванні знаходиться батальйон «північ»).

Це, звичайно, не повноцінне розслідування, а його імітація. Дано вказівку – знайти виконавців і провести суд. І рівно це й було зроблено.

Але ми будемо боротися далі за встановлення повної істини всіма можливими способами.

Текст опублікований з дозволу автора

Оригінал


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Жанна Нємцова
Жанна Нємцова

Журналіст Deutsche Welle, засновниця фонду Бориса Немцова

Інші погляди автора
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.