Що показали події в Мінську та Москві

17 коментувати
Мустафа Найєм: У Мінську людей як і раніше по-звірячому б'ють просто за вихід на вулицю

Мустафа Найєм: У Мінську людей як і раніше по-звірячому б'ють просто за вихід на вулицю

Через чверть століття після розпаду СРСР вже нове, молоде покоління Росії і Білорусі інфіковане страхом перед державною машино

Вчорашні події в Мінську і сьогоднішні в Москві - це наочний посібник для тих, хто все ще не розуміє заради чого ми вийшли на вулиці Києва в листопаді 2013 року на # ЄвроМайдан.

У Мінську людей як і раніше по-звірячому б'ють просто за вихід на вулицю. Щоб опинитися в ціпі (центр ізоляції правопорушників) не потрібні намети, прапори або плакати - досить просто постояти поруч з групою незгодних. У Москві та інших містах Росії багато учасників ранкових антикорупційних акцій вже до обіду сиділи в автозаках. У Пітері чутно боязкі крики родом з нашого Майдану дванадцятирічної (!) давності: «Поліція з народом».

Через чверть століття після розпаду СРСР вже нове, молоде покоління Росії і Білорусі інфіковано страхом перед державною машиною, що незмінно спирається на кийки і чоботи ОМОНу.

Україні - ціною людських життів і втрат - вдалося уникнути цієї хвороби.

Насамперед саме завдяки новому поколінню і пересічним громадянам. Дивлячись на фото і відео репортажів із сусідніх столиць, стає очевидним, заради чого жертвували своїми життями хлопці на Майдані, і яку реальність нам готували Володимир Володимирович, Віктор Федорович і Олександр Григорович.

І що слова про гідність, свободу і страх - це не ефемерні висловлювання з пафосних виступів, а матеріальне втілення іншої країни, заради якої боротися і йти далі своїм шляхом.

Текст опублікований з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.