Що я думаю про конфлікт на Громадське.ТБ

1 коментувати
Канал, його репутація та довіра важливіші за скороминущі чвари

Hromadske.tv. Думаю, всі вже в курсі подій. Я скажу свою особисту, можливо навіть занадто особисту думку. Це не офіційний пост і пишу я його не як народний депутат, а як один з семи засновників каналу, який досі вважаю своєю сім'єю.

Роман Скрипін – один з членів цієї великої родини, яку він очолював протягом двох років. За цей час канал пройшов довгий шлях: від групи ентузіастів-однодумців до структурованої організації з чіткими прозорими органами управління і зрозумілими цілями. Мало хто знає, але, коли я був головним редактором, ми з Ромою часто і багато сварилися. Безліч разів ми розходилися в баченні каналу, структури його управління і шляхів розвитку. Але, посварившись вщент, ми завжди – підкреслюю, завжди знаходили потрібні слова й аргументи, щоб відкинути розбіжності і прийти до спільного рішення. Іноді для цього були потрібні години, іноді – дні і тижні. І щоразу єдине, що ми обидва завжди визнавали – канал, його репутація і довіра важливіші за скороминущі чвари.

Говорив я з Ромою і в ці дні. Мені здалося, що нічого не змінилося. Дозволю собі сказати від його імені: Рома і зараз упевнений, що конфлікт, який спалахнув, не може і не повинен обернутися проти дітища, яке ми всі разом створювали такими зусиллями. Я йому вірю, хоча важко зрозуміти, як без втрат вийти з цієї ситуації.

Моя особиста думка – корінь проблеми в тому, що Рома не уявляв себе ніким, крім голови організації. Однак статут організації передбачає регулярну зміну керівництва відповідними органами управління. Будемо щирі, не завжди ці процедури дотримувалися, в чому велика «заслуга» і самого Романа. Тим не менше, кілька місяців тому його місце зайняла Наталя Гуменюк, за яку проголосувала більшість програмної ради і яку підтримали загальні збори організації, в тому числі і сам Роман. Довгий час перехід функцій від Романа до Наталі, скажемо прямо, саботувався, але в підсумку Наталя отримала право підпису, і всі важелі управління студією перейшли до нового керівника.

Роман Скрипін – один з членів великої родини, яку він очолював протягом двох років

Образа, нерозуміння і неможливість реалізації себе в ситуації і стали причиною скандалу. Тепер щодо самого конфлікту.

Питання про домен постало буквально в перші дні заснування студії. У нас з Романом з цього приводу було кілька дуже жорстких розмов, в ході яких ми з Дмитром Гнапом доводили, що домен повинен перейти під повне управління організації, а не залишатися власністю одного з засновників, ким би він не був. Всі контраргументи Роми зводилися до необхідності взаємної довіри.

«Де-факто домен і так належить ГО. Ми маємо взаємопов'пов'язані репутаційні ризики і, якщо я збожеволію і вирішу щось зробити, я завдам шкоди своїй репутації в першу чергу. Чи я зацікавлений у тотальній декапіталізації свого імені? Ні».

Це фрагмент листування з Ромою в жовтні 2013 року, рівно за місяць до початку мовлення.

Згодом ми неодноразово поверталися до цього питання, але на жаль, Рома залишився глухим до наших аргументів і, оскільки конфлікт загрожував перейти в некероване річище, а ми йому довіряли, питання більше не порушувалося.

Саме з цієї ж причини взаємної довіри – не порушувалося питання про аккаунти каналу в системі PayPal і ресурсі YouTube.

До речі, окремо про гроші. Я не вірю і мене дуже складно буде переконати в тому, що подія – це крадіжка в загальноприйнятому сенсі цього слова. Я знаю Рому багато років, і є речі, в яких я довіряю йому на 100%. Рома не може поцупити. Те, що трапилося - наслідок чого завгодно – волюнтаризму, образ, самодурства, бажання покарати і зробити зло, але не корисливого інтересу.

Однак проблема в тому, що всі ці дефініції працюють в особистих, дружніх, партнерських відносинах, але не в юридичному полі. Тому що формально доти, поки Громадське не отримає доступ до управління своїми грошима і доменом, це називається незаконним привласненням майна організації. Іншими словами, крадіжкою або злодійством. Я дуже сподіваюся, що до таких формальностей справа не дійде, і конфлікт буде вичерпано передачею всіх коштів в управління каналу.

І останнє. Hromadske не належить нікому. Засновники відповідної організації – не власники і не вигодонабувачі, а лише ініціатори. І початково структура управління та процедури в студії були продумані таким чином (у тому числі спільно з Романом), щоб нічиї амбіції або розбіжності не змогли підірвати довіру аудиторії або перешкодити каналу жити і розвиватися.

За два роки через студію пройшла величезна кількість людей, кожен з яких зробив свій внесок і має повне право на обстоювання довіри до бренду. Ніхто не стане сперечатися з тим, що в студії працює велика кількість журналістів, які заслуговують на довіру та довели свій професіоналізм і відданість аудиторії не лише під час Майдану і на лінії фронту, але і своєю щоденною працею в ефірі і за кадром. Всі вони та їх репутація не повинні стати, і, я впевнений, не стануть заручниками жодних розбіжностей або конфліктів із будь-ким із членів організації. Решта – питання часу. Прорвемося.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.