Розправа над патрульними?

12 коментувати
Рядовий патрульний, який не має ні чартерів, ні куплених прокурорів, ні знайомих суддів, ні грошей на відкуп від зовнішньої реклами здався судді дуже небезпечним для суспільства

З якого моменту головний військовий прокурор воюючої країни коментує справу рядового патрульного? Хтось може мені пояснити, чому Анатолій Матіос, який вже півтора року не може дати чіткого коментаря (я вже не кажу про відеоанімації або розслідування) ні по Іловайську, ні по Дебальцеве, раптом захоплюється справою рядового поліцейського?! Звідки стільки ентузіазму?! У нас що, закінчилися дезертири? Перестали красти на закупівлі в армії? Вже не гинуть від пияцтва, халатності та «дружнього вогню» ?!

Але і це не все. Через кілька годин Печерський суд приймає рішення про взяття патрульного під варту. Ще раз: не домашнього арешту, не відпустити під поруки (особисто готовий був взяти, хоча ніколи цього не робив), а 60 діб Лук'янівського СІЗО! Я нікого не виправдовую і не звинувачую, і мені щиро шкода, що гонитва за п'яним водієм закінчилася трагедією для невинного пасажира. Очевидно, робота поліції потребує вдосконалення, але це рішення суду - абсурд!

Він не пішов у відмову, не видалив відео, не пошкодив реєстратор і не став заперечувати

З самої першої хвилини після трагедії, Національна поліція була повністю відкрита до слідчих органів, незважаючи на те, що справу веде традиційно ворожа до поліції прокуратура. Департамент передав слідству усі наявні відео, всі речові докази, що всі свідки з боку поліції дали свої свідчення. Безпосередньо сам підозрюваний справно пройшов всі слідчі заходи. Він не пішов у відмову, не видалив відео, не пошкодив реєстратор і не став заперечувати, як це було прийнято багато років в нашій країні.

Тим не менше, суд вирішив, що відпускати його небезпечно. Просто для розуміння. Цей же суд раніше обирав домашній арешт екс-беркутівцю Дмитру Садівнику, Олександру Єфремову, Олені Лукаш, Михайлу Чечетову та Геннадію Корбану. Статус і можливості всіх цих людей дозволяли їм не тільки сховатися від слідства, але і впливати на суд та слідство. Тим не менше, суд визнав за потрібне відправити їх не в СІЗО, а відпустити під домашній арешт.

Судячи з усього, рядовий патрульний, який не має ні чартерів, ні куплених прокурорів, ні знайомих суддів, ні грошей на відкуп від зовнішньої реклами здався судді більш небезпечним для суспільства.

Якщо у вас буде можливість, подивіться повну версію відео події, а не анімований аналіз пана Матіоса. Так, це відео не виправдовує трагедію, поліцейські, напевно, робили помилки і могли б діяти більш професійно. Але там немає ні фанатизму, ні агресії, ні тим більше будь-яких ознак умисного вбивства. Я закликаю колег журналістів показувати це відео як можна частіше. Нехай суспільство саме формує своє ставлення до цього інциденту.

Я не стану висловлювати тут всі свої підозри. Але мені дуже не хочеться, щоб у цій справі з'явився політичний підтекст. Зі свого боку, зроблю все, що в моїх силах, щоб висновки з цієї трагедії дозволили поліпшити роботу патрульної служби та поліції в цілому. Сподіваюся, ніякому камікадзе не прийде голову, користуючись поодиноким випадком, розправлятися з усією патрульною службою.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.