Рік без Павла Шеремета. Рік без відповідей

4 коментувати
Мустафа Найєм: Рік по тому у нас немає навіть твердої впевненості, чиїх це рук справа
Фото: Радіо Свобода

Мустафа Найєм: Рік по тому у нас немає навіть твердої впевненості, чиїх це рук справа

Слідство досі не назвало головну версію вбивства. Ми не знаємо нічого ні про виконавців, ні про замовників, ні про співучасників

Рік тому не стало Павла Шеремета. Вибух в центрі Києва назавжди залишив у минулому його широку посмішку, завзятий сміх і прямоту; ми більше ніколи не прочитаємо його дошкульних текстів і не почуємо його простих і прямих запитань і до болю знайомого "ну, йопта!".

Весь наступний рік ми прожили без відповідей. Слідство досі не назвало головну версію вбивства. Ми не знаємо нічого ні про виконавців, ні про замовників, ні про співучасників.

Через рік у нас немає навіть твердої впевненості, чиїх це справа рук – зовнішніх сил чи внутрішніх. Але найбільш гнітюче те, що через рік ми змушені констатувати жорстокий факт: у нас немає впевненості, що вбивство Павла Шеремети все ще є пріоритетом для глави держави, для Національної поліції, Генпрокуратури і Служби безпеки.

Навпаки є стійке відчуття, що багато хто чекає, коли про цю справу просто забудуть. Забудуть слова президента, який обіцяв взяти справу під особистий контроль; забудуть, як СБУ зливала відео; не стануть згадувати обіцянки генпрокурора та запевнення Нацполіції, що розкриття вбивства стане "справою честі".

Не стало. Наївно, але хочеться вірити, що поки що не стало.

І найменше, що ми можемо зробити сьогодні – це не забувати.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.