Приватбанк націоналізовано. Що далі

13 коментувати
Оскільки час вже втрачено, провідну роль в комунікації з вкладниками Приватбанку повинні взяти на себе перші особи держави

Я не банкір, але публічна комунікація уряду, Нацбанку і АП з підготовки націоналізації Приватбанку повинна увійти в підручники з кризового менеджменту в главу "Як, чорт забирай, робити не треба!"

І що найсумніше, до них це дійде тільки завтра, і вже опівдні десятки "експертів" метушливо кинуться всіх заспокоювати, виставляючи на публіку найбільш, як їм здається, переконливих спікерів, через що паніка може тільки розгорітися.

Що треба робити:

  • Оскільки час вже втрачено, провідну роль в комунікації з вкладниками Приватбанку повинні взяти на себе перші особи - глава Нацбанку, прем'єр-міністр і якщо буде потрібно - президент. Від них повинні прозвучати чіткі гарантії щодо зобов'язань банку.
Про це повинні говорити сухо, спокійно, зрозуміло і аргументовано
  • Позицію держави публічно повинні підтримати колишні власники і керівництво банку. Їхнє мовчання буде найкрасномовнішим сигналом для клієнтів почати виводити кошти.
     
  • У найкоротші терміни нове керівництво банку має надати короткостроковий і довгостроковий план дій. Простий. Зрозумілий. Такий, що не залишає поля для двоякої інтерпретації.
     
  • Все менеджери і співробітники Приватбанку повинні отримати чітку картинку того, що відбувається і інструкцію, що і як говорити клієнтам.

І хоча б на перший час не привертати до комунікації панікерів, професійних коментаторів на всі випадки життя і любителів валити все на руку Кремля. Спокуса вдатися до агресивного донесення тези "Все в порядку!" (навіть якщо це і так!) призведе лише до істерики. Про це повинні говорити сухо, спокійно, зрозуміло і аргументовано.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.