Поліція та Криве озеро: тест на адекватність

3 коментувати
Великі реформи не варті нічого, якщо такі випадки не будуть розслідувані жорстко, на всіх рівнях

З приводу подій у Кривому озері.

Для Національної поліції України, Арсена Авакова і особисто для Хатії Деканоїдзе це тест на адекватність. Великі реформи не варті нічого, якщо такі випадки не будуть розслідувані жорстко, на всіх рівнях. Кругової поруки не повинно бути ні в ГПУ, ні в поліції, ніде.

Наскільки я знаю, зараз на місце подій виїхала сама Хатія, і, сподіваюся, скоро ми почуємо прізвища причетних. Впевнений, що реакція повинна бути і з боку міністра. За моїми відчуттями, Нацполіція і прокуратура налаштовані дуже жорстко, і я вірю, що ніякого спуску не буде. Але цього мало.

1. Винен не тільки безпосередній вбивця.

Винні всі співробітники поліції, які прибули на місце події і не втрутилися в протиправні дії колеги або колег. За різною інформацією, в побитті вбитого брали участь кілька поліцейських. Це має з'ясувати розслідування. Якщо це підтвердиться, очевидно, покарання повинні понести всі, хто брав безпосередню участь; а всі, хто були спостерігачами і не втрутилися, як мінімум повинні бути звільнені без права відновлення в правоохоронних органах, а як максимум - їх бездіяльності повинна бути дана правова оцінка, і вони повинні понести відповідне покарання.

2. Обласне та районне керівництво поліції має понести покарання за те, що трапилося.

Нацполіція і прокуратура налаштовані дуже жорстко, і я вірю, що ніякого спуску не буде

Як мінімум, районне управління повинне бути усуненим від служби на час проведення розслідування. Я не знаю, хто саме був автором повідомлення ГУНП. Мені здається, це вимагає окремого внутрішнього розслідування. Формулювання «Чоловіку, який продовжував чинити опір, у певну мить стало зле» - очевидний прояв типової кругової поруки.

Зараз важливо розуміти, на якому рівні була спроба покрити дії поліцейських - районному або обласному. Наскільки я розумію, повідомлення на сайті викладали співробітники обласного управління. У випадку, якщо з'ясується, що про все знало і керівництво області, воно має нести свою частку відповідальності.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.