Надсекретний законопроект Турчинова

15 коментувати
В адміністрації президента нарешті зрозуміли необхідність визнання окремих районів ОРДЛО територіями, окупованими Російською Федерацією

Ще напередодні Нового року на найвищому рівні було прямо сказано: «Нам цей закон не потрібен». Але через півроку після активного публічного обговорення ситуація змінилася.

Глава РНБО анонсував внесення в парламент законопроекту «Про відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями Донецької та Луганської областей».

Я давно займаюся цією темою, але ні від одного експерта або чиновника не чув про підготовку такого законопроекту. Або це новина на випередження, або закон надсекретний. (Хоча, не дуже розумію, як закон може бути секретним - його в будь-якому випадку приймає парламент і він публікується в ЗМІ).

Якщо закон не буде прийнятий на цій сесії, формат військових дій на сході збережеться ще як мінімум чотири місяці

Проте, якщо це правда, це хороша новина. Згідно із заявою секретаря РНБО, закон повинен передбачити:

- визнання окупованими деяких регіонів Донецької та Луганської областей;

- внесення змін до законодавства щодо ведення антитерористичних операцій;

- нову процедуру і механізми залучення ЗСУ поза рамками АТО і без оголошення воєнного стану;

- і відповідно, законодавче врегулювання права президента застосовувати ЗСУ в таких випадках;

- нові рамки державної політики щодо звільнення окупованих територій.

Погана ж новина в тому, що до кінця поточної сесії залишилося два пленарні тижні. А анонсований законопроект настільки масштабний, що спроби протягнути його через парламент в такі короткі терміни викличуть не тільки питання, але і опір.

В іншому випадку, це маленьке повторення підписання Мінських угод. Такі документи, що зачіпають найважливіші і найбільш чутливі аспекти національної політики, не можуть розроблятися десь і кимось без інклюзивного обговорення. Упевнений, в адміністрації президента і особливо в РНБО це усвідомлюють.

Дуже чекаємо текст законопроекту. І, власне кажучи, сподіваюся, що крім виключно військових аспектів, в документі також буде передбачено правове врегулювання цивільних питань: визнання/невизнання документів, перевезення вантажів, пенсії, перетин КПВВ і т.п.

Якщо закон не буде прийнятий на цій сесії, формат військових дій на сході, який, як справедливо зазначив пан Турчинов, вже давно переріс рамки АТО, збережеться ще як мінімум чотири місяці.

Текст опублікований з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.