"Луплять по наших". Про Донецьк, війну і прапор

19 коментувати
Розмова в поїзді Київ – Маріуполь

Поїзд Київ – Маріуполь. 18 годин в один кінець. Велика повзуча комуналка на колесах.

Потяг забитий повністю. В купе четверо – ще зовсім юний контрактник ЗСУ з Кіровограда, я, дівчина-переселенка з Єнакієво і колишній директор одного з донецьких будинків культури, років 65.

Літній, веселий донеччанин повертається додому, в Донецьк, від тещі в Білій Церкві. Весь вечір він всіляко намагається обходити тему війни, фронту і політики, але виходить це незграбно, тому він час від часу зривається і розповідає то про високовольтні стовпи з жовто-блакитними знаками, які "досі стоять в степу і добре, що стоять - нехай!", то про свою ветеранську збірну з хокею, яка виграла якийсь місцевий кубок, і вся команда "сяюча вийшла на подіум і підняла український прапор, хоча всіх же багато раз попереджали, щоб ніякої політики! А мені що, синку? Глянь на мене! Мені ж індиферентно, і я дістаю із широких штанин наш український прапор!".

Що було далі, не розповів.

Подзвонили. Не телефон, вайбер. Чоловік вийшов. Повернувся вже не такий усміхнений:

«А мені що, синку? дістаю із широких штанин наш український прапор»

«Дружина телефонує. Луплять знову». «Так, - підхоплює контрактник, - весь день, по нашим, в Авдіївці». «Ні, синку, я про Донецьк - луплять так, що дружина каже, в центрі чутно». «Так а лупить хто - ваші чи наші?!» - нетерпляче дивиться контрактник на замовклого директора.

Зависає пауза.

«Не знаю, синку. Я не знаю, хто лупить - ти ж військовий, ти й розбирайся. Я тільки знаю, що все це луплять по нашим, по нашим з тобою».

Текст опубліковано з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.