Ляшко грюкнув дверима. Що далі

2 коментувати
Ляшко оголосив про вихід з коаліції

Ляшко оголосив про вихід з коаліції

Експрес-аналіз ситуації в коаліції, без оцінок і емоцій

Не має значення, що саме штовхнуло Олега Ляшка на вихід з коаліції – бажання випередити кримінальні справи проти своїх соратників або щире обурення, що не дали подудіти. Очевидно одне: стратегічно для Радикальної партії це фальстарт.

Довге перебування в опозиції разом з «регіоналами», позиція вічно наздоганяючого, та ще й в такій специфічній манері неминуче призведуть Радикальну партію та її лідера до маргіналізації. Щоб ефективно використовувати ефект «грюкнутих дверей» Олег Ляшко змушений буде форсувати події і якомога швидше вийти на фінішну пряму виборів. Місцеві перегони ситуацію не врятують, перемога в регіонах не буде адекватною платою за втрачений ресурс влади і великої переваги на національному рівні не дадуть.

Залишаються президентські і парламентські вибори. Дострокові вибори глави держави - справа клопітна. До того ж, на даний момент у Олега Ляшка для цього немає ні особистого, ні соціального, ні електорального потенціалу.

Тому, стратегічно у лідера Радикальної партії залишається тільки один вихід – розгойдувати ситуацію для дострокових парламентських виборів. Впевнений, що майбутні місцеві вибори стануть підготовчою фазою цієї стратегії. Відразу після 26 жовтня Радикальна партія і їх союзники заговорять про тотальну фальсифікацію, а ближче до Нового року заговорять про дострокові вибори у Верховну раду. (До речі, оскільки чинний парламент був обраний достроково на виборах, відповідно до Конституції, його неможливо розпустити протягом року, тобто раніше 2 грудня 2015 року).

У зоні ризику залишаються Самопоміч і Батьківщина

У підсумку, в умовну коаліцію прихильників дострокових виборів увійдуть три політичні сили – Радикальна партія і Опозиційний блок всередині Верховної ради і, очевидно, «Укроп» Ігоря Коломойського поза стінами парламенту. Компанія хороша, особливо з огляду на медійний ресурс Інтера і 1+1.

У зоні ризику залишаються Самопоміч і Батьківщина, які, теоретично, теж можуть приєднатися до цієї компанії, щоб отримати бонуси від дострокових парламентських виборів. Але, оскільки без їх голосів коаліція автоматично розвалиться – БПП і Народний фронт спільно не наберуть 226 голосів – Юлію Тимошенко та Андрія Садового може зупинити можливість зіграти в «золоту акцію» і диктувати свою волю парламенту та уряду.

В умовах мирного життя на місці БПП і Народного фронту, я б випередив цей сценарій, можливо, ініціював би дострокові вибори сам.... Але це вже зовсім інша історія, про яку розповім потім. Тим більше немає покищо ніякого мирного життя.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.