Квартира Лещенка: з якого ви боку барикад?

39 коментувати
Як багато людей нашого покоління готові так само заповзято, ризикуючи своїм комфортом і здоров'ям, боротися за створення нових правил?

Як багато людей нашого покоління готові так само заповзято, ризикуючи своїм комфортом і здоров'ям, боротися за створення нових правил?

Війна проти нового покоління – це не метафора і не гіпербола, а постмайданна реальність

Зловтішаючись, важливо розуміти, з якого боку барикад ви радієте.

Вчора після появи новини про квартиру − я був свідком небувалої радості багатьох колег-депутатів; впевнений, раділи і в урядових кабінетах, і в адміністрації президента. Приводом для цих веселощів були не чергова перемога на війні, не прорив в економіці й навіть не досягнення на антикорупційному фронті.

Приводом був зітхання полегшення − «нам буде що відповісти на всі звинувачення». Іншими словами, можна продовжувати. Продовжувати красти, мародерствувати, ділити посади, контролювати фінансові потоки і, використовуючи правоохоронні органи і суди, віджимати акції на телеканалах, у банках і торгових мережах.

І взагалі, продовжувати жити як раніше. Це призвело до того, що збереження status quo стало головним проектом і головним показником практично всіх реформ в країні. Як наслідок, левова частка всіх затрачених зусиль припадає не на спалювання мостів і зміну правил, а на дискредитацію тих, хто хоче ці правила поміняти.

Тільки ресурси не порівнювані.

У них – бездонні бюджети, величезний штат юристів, парламентські фракції, машина безперебійного відмивання вкрадених активів, практично всі великі медіа, зокрема, телеканали з 90% покриттям аудиторії і сотні лідерів громадської думки в пишній вишиванці, надітій поверх Brioni.

Збереження status quo стало головним проектом і головним показником практично всіх реформ у країні

Нас же − півсотні активних користувачів засміченого ботами Facebook, лічені журналісти-розслідувачі, одиниці в органах виконавчої влади та з десяток народних депутатів.

А щоб вони відступили в цій війні, нас має бути легіон. І питання не в одній купленій квартирі. Про це правильно запитувати і важливо звітувати. Питання в тому, як багато людей нашого покоління готові так само заповзято, ризикуючи своїм комфортом і здоров'ям, боротися за створення нових правил, вбиватися в рутинній роботі, щоб будувати іншу реальність.

Тому що час показує, що війна проти нового покоління – це не метафора і не гіпербола, а постмайданна реальність.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.