Євросоюз, який нас дивує

5 коментувати
Можливо, наші партнери все ще не усвідомлюють, що вибори на окупованих територіях – плювок в обличчя родичам десятків тисяч убитих і поранених

ЄС, який нас дивує. Можливо, як політику мені б не варто було висловлюватися в такому тоні, але, відверто кажучи, я в легкому шоці від заяви глави МЗС Франції Жан-Марка Еро щодо Донбасу.

Глава МЗС Франції вважає, що режиму "тиші" цілком достатньо, щоб Україна погодилася на зміну Конституції, амністію, надання спеціального статусу і, що найголовніше, проведення виборів на окупованих територіях. Перекладаю: це означає, що ми повинні провести вибори в Донецьку при відкритих і не контрольованих кордонах, при триваючому постачанні російської зброї і за присутності російських офіцерів. Достатньо лише, щоб на якийсь час вони перестали вбивати наших солдатів і стріляти по наших містах.

По суті, це все одно, як якщо б у відповідь на крик про допомогу перехожі, які втекли, радили жертві насильства перестати чинити опір і прислухатися до вимог насильника тільки тому, що він перестав бити жертву по голові залізною трубою.

Цілком допускаю, що для наших партнерів «перемир'я» і «вибори» на окупованих територіях - це просто набір слів, і вони все ще не зовсім усвідомлюють, що за два роки війни на фронті не було жодного дня перемир'я, а вибори, так само як і будь-які інші політичні процеси на цій території - це плювок в обличчя родичам десятка тисяч убитих, поранених і покалічених, яким, по суті, пропонується зрівняти середньостатистичного офіцера-десантника з псковської області або кримінальника з Єнакієвого з мобілізованим солдатом ВСУ.

Глава МЗС Франції вважає, що ми повинні провести вибори в Донецьку при відкритих і не контрольованих кордонах

Будь-які спроби провести через парламент законопроект про вибори в Донбасі або надання окупованим територіям спеціального способу самоврядування призведе до громадських протестів. По-перше, це неприйнятно в принципі. А по-друге, це буде хороший привід для всіх радикальних рухів ще раз на ділі продемонструвати свою радикальність.

З позитивного тільки те, що сьогодні вранці під час зустрічі з міністром закордонних справ Великобританії Борисом Джонсоном я почув дещо іншу оцінку ситуації. І, якщо я правильно все розумію, в підході британців до питання виборів в Донбасі куди більше здорового глузду і розуміння реальної ситуації як в Україні в цілому, так і на фронті зокрема.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.