Я дуже вірю в нашу поліцію. І ось чому

8 коментувати
В країні з'явилася хоча б одна структура, в якій кругова порука не завжди перемагає здоровий глузд, і законність

В останні дні розкрилося відразу кілька скандалів в Національній поліції. Спочатку на хабарі в $11 тис. був затриманий командир роти патрульної поліції. Потім був звільнений, а сьогодні вже і затриманий за звинуваченням у державній зраді голова управління поліції у Вінниці Антон Шевцов. Крім цього, регулярно з'являються новини про більш дрібні правопорушення, хабарі і т. п.

Все це неприємні новини. Вони сердять, дратують і доводять до відчаю. Але вони не повинні вбивати оптимізм. Справа в тому, що всі ці новини, які так чи інакше ставали надбанням громадськості завдяки самим поліцейським. Якщо раніше про це писали активісти, журналісти і ситуативно конкуруючі відомства, то зараз найчастіше це стало заслугою Департаменту внутрішньої безпеки самої поліції.

Ті, хто хоч трохи знайомий із цією системою, розуміють, який це сюрреалізм: в надрах цієї машини нарешті з'явилися і - що важливо - вижили і об'єдналися люди зі стрижнем, здатні відрізняти свою кишеню від державної, дружбу - від закону, а проступок від злочину.

Ми можемо впровадити зміни в будь-яку структуру, починаючи від санепідстанції і закінчуючи прокуратурою і судами, назвати це якою завгодно реформою, але по-справжньому це все запрацює, якщо згадані системи зможуть виростити такі контролюючі органи всередині самих себе. Тому я, правда, дуже вірю в нашу поліцію. Деколи, зціпивши зуби, з розчаруванням і обуренням, але вірю. Вона не ідеальна, але вона перша. І плювати, що це звучить пафосно - це щиро. У країні з'явилася хоча б одна структура, в якій кругова порука не завжди перемагає здоровий глузд, і законність.

Люди, які лобіювали Антона Шевцова, залишаться за лаштунками, а репутацію і підтримку втрачає поліція

Разом з тим, той факт, що голову вінницької поліції спочатку звільнили, а потім затримали - це, звичайно ж, в першу чергу, заслуга громадськості і журналістів, зокрема Таїси Гайди та Дмитра Гнапа, які били на сполох всі ці дні. Але давайте бути чесними: без доброї волі в самій системі, зам'яти скандал не варто було б нічого.

Звичайно, залишається питання, як ця людина взагалі потрапила на свою посаду. Очевидно, кандидатуру Антона Шевцова лобіювали, і, наскільки мені відомо, ініціатива виходила з Адміністрації президента. Правда це чи ні, покаже час. Але цей випадок повинен стати хорошим прикладом, щоб зрозуміти просту істину: хто б не стояв за тим чи іншим чиновником, як би хто не наполягав на чиєму-небудь призначенні, публічна, політична і юридична відповідальність в кінцевому рахунку лягає на плечі керівництва Національної поліції.

Впевнений, одного голосного і публічного скандалу навколо спроби проштовхнути кого-небудь на якусь посаду обхідним шляхом було б достатньо, щоб ця практика припинилася. І це стосується не тільки поліції. За самостійність і незалежність треба боротися. Але цю незалежність дає не тільки і навіть не стільки система і закон, але ще й підтримка суспільства. Люди, які лобіювали Антона Шевцова, залишаться за лаштунками, а репутацію і підтримку втрачає поліція.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.