Ігри в коаліцію. Про що домовилися Порошенко і Яценюк

14 коментувати
Важливо розуміти, що до такого формату створення більшості перш за все штовхнули Батьківщина, Самопоміч і РПЛ

Судячи з усього, БПП і Народний фронт готуються до формування коаліції у складі двох фракцій, добравши необхідну кількість депутатів з числа позафракційних.

Мені це не подобається. Називати одних депутатів "тушками" і позбавляти їх мандата, і при цьому тут же формувати коаліцію з інших позафракційних - це не comme il faut. Я ще можу зрозуміти, коли членами фракції стають депутати-мажоритарники. Але вступ у фракцію депутатів, які пройшли за списками інших партій, мені здається взагалі неприйнятним. Залишається сподіватися, що у керівництва НФ і БПП вистачить розуміння, щоб не добирати депутатів з числа колишніх регіоналів.

Але важливо розуміти, що до такого формату більшості перш за все штовхнули Батьківщина, Самопоміч і РПЛ.

Всі ці три фракції ведуть одну і ту ж гру - залишатися в процесі, заробляти очки і при цьому не брати на себе ніякої відповідальності.

Самопоміч єзуїтськи заявила, що готова підтримати Наталію Яресько, але вступати в коаліцію не буде, прекрасно розуміючи, що без коаліції висунення будь-якого прем'єра неможливо апріорі. РПЛ грає у свою гру, чекаючи, коли все завалиться і їх попросять повернутися в обмін на крісло спікера.

У переговорах залишилася Батьківщина, і, отримавши золоту акцію, висунула абсолютно популістські вимоги, які в деяких моментах навіть суперечать тому, що Юлія Тимошенко і її фракція підписували ще рік тому. (Де були ці вимоги рік тому? Чому вони раптом стали ультиматумами?)

Десять років. І ніяких змін. Шантаж і розподіл у різних комбінаціях

Треба бути чесним і називати речі своїми іменами. Це шантаж. І насправді Юлія Тимошенко вже почала парламентську кампанію. Наскільки мені відомо, у багатьох посольствах Батьківщині прямо вказували на абсолютно безвідповідальну політику розгойдування ситуації під вибори і небажання увійти в коаліцію. Відчувши загрозу дискредитації, Батьківщина змінила маневр і вирішила, що нічого не заважає почати виборчу кампанію з тези "ми хотіли в коаліцію, але нам не дали".

І найголовніше. Всі ці ігри я спостерігаю з 2006 року, коли проходили переговори про створення ще першої коаліції за участю Тимошенко, Олександра Мороза і Романа Безсмертного (до речі, думаю, Роман Петрович може поділитися своїм безцінним досвідом і знаннями про подібні переговори з Юлією Володимирівною).

Десять років. І ніяких змін. Шантаж і розподіл у різних комбінаціях. 

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.