Генпрокурор обирає кругову поруку?

5 коментувати
Генпрокурор обирає кругову поруку?
Головна помилка чиновників у кризові моменти в тому, що між суспільством і підлеглими вони обирають підлеглих

Подивився прес-конференцію Юрія Луценка та Артема Ситника. Я не знаю подробиць того, що було поза межами публічного брифінгу, але за всього щирого бажання співпраці між НАБУ і ГПУ, назвати прес-конференцію примирною може тільки наївний. І питання не тільки в емоціях, які не приховували обидві сторони. Питання в результаті.

Я можу помилятися, але створюється стійке відчуття, що Юрій Віталійович або не зовсім контролює ситуацію в Генеральній прокуратурі, або не відчуває ситуацію, або обрав кругову поруку.

Я не дуже розумію, як окремо взятий департамент (якого, як стверджує генпрокурор, не існує, але який, за його ж словами, веде низку резонансних справ) приймає самостійні рішення не випускати і допитувати з погрозами співробітників іншого правоохоронного органу, не повідомляючи про це своє керівництво.

Незважаючи на те, що Юрій Віталійович сам визнає, що його підлеглі використовували методи психологічного тиску та незаконного утримання співробітників НАБУ, він не зважився відсторонити від роботи працівників ГПУ причетних до інциденту, тому що "вони сказали, що це недоречно".

Через страх втратити відданість колективу чиновники обирають кришування замість зловживань

Між тим, є тонка грань між професійною солідарністю та круговою порукою. Вона проходить рівно там, де закінчуються посадові обов'язки і починається зловживання службовими повноваженнями. І одна з ключових помилок багатьох чиновників в кризові моменти, особливо у системі правоохоронних органів, що полягає в неправильному виборі стратегічного партнера: між суспільством і підлеглими вони обирають підлеглих.

Через страх втратити контроль над системою і відданість колективу вони обирають кришування замість зловживань, а не об'єктивну оцінку ситуації. В результаті цього чиновник на короткий час забезпечує собі лояльність співробітників, але катастрофічно втрачає підтримку суспільства. Це зрозумілий інстинктивний рефлекс совка; того самого совка, про який ми з Юрієм Віталійовичем розмовляли багато годин після його звільнення з в'язниці.

І ще щодо пошуку ворогів. Ми бачилися з генпрокурором в перші дні його призначення, і я тоді щиро висловив бажання допомогти у реформуванні ГПУ і підтримці - як законодавчої, так і суспільної. І я думаю, я такий не один. Питання, знову-таки, у виборі партнерів і готовності боротися за ці зміни, а не за створення комфортної обстановки в колективі.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.