День Національної поліції: перемоги та поразки

3 коментувати
Реформувати Національну поліцію будуть ті, для кого поліція - це не просто робота, а ще й спосіб життя, сім'я і свій світ

Сьогодні День Національної поліції України. Перший у новій історії країни.

У поліції, як і в будь-якій професії, в будь-якому органі, є різні люди. Є паразити системи, але є і люди, які вболівають за свою справу, незважаючи ні на умови роботи, ні на розмір зарплати. Є люди, які заробляють собі на кишеню, а є хлопці, які оббивають пороги начальників, щоб добути копійки на бензин для оперативників; канцтовари і картриджі для принтерів, щоб слідчим елементарно було на чому друкувати свої звіти.

За два роки в системі я бачив безліч махрових корупціонерів, впевнених у своїй безкарності, але знав і таких, які по 16-18 годин займалися оперативними розробками, спали по дві години в тісних кімнатках, щоб встигнути підготувати звіти і доповісти керівництву, а на ранок з квітами бігли додому, щоб дружина не образилася на пропущену річницю весілля.

Я передбачаю доводи про важку криміногенну обстановку в країні, про незакінчені реформи, про нерозкриті вбивства та злочини і непрофесіоналізм співробітників поліції. Я не буду всього цього заперечувати, багато в чому це правда, і нам ще багато належить подолати. Про це я напишу нижче.

Але заради справедливості треба сказати, що критики поліції не готові йти працювати на цю зарплату і в таких умовах. Так чи інакше, реформувати Національну поліцію будуть ті, хто відданий цій роботі, щиро її любить, ті, для кого поліція - це не просто робота, а ще й спосіб життя, сім'я і свій світ.

Є паразити системи, але є й ті, хто вболівають за свою справу

Сьогодні - їхній день і їхнє свято. Багато з них - кадровики, експерти, аналітики, менеджери (як, утім, і слідчі з оперативниками) - зазвичай, залишаються за кадром.

Але багато в чому саме завдяки їм минулого року стахановськими темпами пройшла реформа блоку громадської безпеки. Ще не все закінчено, ще не доведено до кінця перетворення інституту дільничних, не скрізь система працює однаково, але потрібно визнати, що новий патруль став еталоном для багатьох підрозділів і зараз це головний локомотив довіри суспільства у ставленні до поліції.

Потім почалася переатестація. Важкий, хворобливий скальпель, який найчастіше разом з хворими елементами вирізав живі та працюючі шматки системи. Цей процес, думаю, буде ще довго нам всім докучати. Судова система і несумлінність окремих управлінь все ще не дає цьому процесу дійти кінця, на посаді намагаються відновитися (і часто успішно) старі елементи і кадри.

Гадаю, наступний рік стане роком реформ кримінального блоку поліції і системи підготовки кадрів. Зараз це найболючіші ділянки. Об'єднання слідчих і оперативників в єдину службу детективів, ухвалення закону про кримінальні проступки та внесення вкрай необхідних змін у КПК - цього вже буде достатньо для першого поштовху в кримінальному блоці. У сфері освіти поліцейських нарешті може з'явитися поліцейська академія, а в майбутньому - дуже сподіваюся - керівництво МВС і поліції вдасться реформувати і Академію внутрішніх справ, сконцентрувавши всі зусилля на професійній і спеціалізованій підготовці, а не видачі дипломів про загальну освіту.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.