Боротьба з пропагандою? Так зробіть це нормально

5 коментувати
Мустафа Найєм: Нормальних аргументів я поки не почув від жодної офіційної особи

Мустафа Найєм: Нормальних аргументів я поки не почув від жодної офіційної особи

Чому б українцям елементарно не пояснити причини заборон? Чи ми знову будемо чекати, коли наші кроки будуть інтерпретувати з того боку пагорба?

Я однозначно за санкції – ворога потрібно відрізати не озираючись на закиди спостерігачів. Підтримую запровадження санкцій щодо державних енергетичних компаній, виробників зброї та продукції подвійного призначення. Я навіть розумію, чому потрібно забороняти російські державні медіа.

Але зовсім не розумію, наприклад, чому так само заборонили 1С. Це 80% (!) бізнесу в країні. Хтось взагалі спробував їх попередити або уявити собі наслідки такого кроку? Звідки взагалі стільки зневаги до власного народу? Я чітко розумію, коли ми без попередження накладаємо санкції на громадські організації «Новоросія», «Російський вибір» або Батальйон «Смерть» і Батальйон «Спарта». Але мова йде про наших громадян, наш ВВП, робочі місця і найважливіший сегмент економіки – середній та малий бізнес, який не може собі дозволити розробку власного софту.

І щодо соцмереж – я теж мало розумію, навіщо потрібно було так бездумно випалювати російські Однокласники і ВК. Відверто кажучи, мені й самому вони не подобаються. Ні рівнем сервісу, ані контентом, ні контингентом (хіба що музика у ВК, але є цілком нормальний Spotify).

Не розумію, наприклад, чому так само заборонили 1С. Це 80% бізнесу в країні

Але це все, як кажуть, не привід. Адекватних аргументів я поки не почув від жодної офіційної особи. Піратський контент? Додайте сайти в т.з. «чорний список», як, наприклад, у США, блокуйте заборонений контент і змусьте змінювати політику. Превенція гібридної пропаганди? Так зробіть це, чорт візьми, нормально. Адже йдеться про величезну аудиторію – мільйони користувачів, яких це стосуватиметься безпосередньо. Чому б їм елементарно не пояснити причини? Чи ми знову будемо чекати, коли наші кроки нашим же людям будуть інтерпретувати з того боку пагорба?

Без прогнозу наслідків такі заходи боротьби з пропагандою тільки на руку ворогові. Я вже не кажу про те, що у нас:

- 70% мовлення в зоні АТО – це російські і сепаратистські ЗМІ, які дивиться аудиторія безпосередньо в тилу у наших солдатів;

- більше 75% ЗМІ в країні російськомовні, а в держбюджеті на розвиток української мови є тільки преамбула про патріотизм;

- левова частка енергетики досі належить і монополізована російським або проросійським капіталом, рука об руку грабуючим країну через тарифи, «Роттердамы» і перетоки;

- Міноборони досі вважає, що ніхто не бачить, як через білоруський кордон в Україну продовжують надходити російські комплектуючі до нашого озброєння і техніки;

А в цілому, я однозначно за санкції – ворога потрібно відрізати не озираючись на закиди спостерігачів.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.