Навіщо Путіну миротворці ООН на Донбасі

5 вересня 2017, 20:21
777
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Москва готова вести курс на заморожування конфлікту на сході України

Президент Росії Володимир Путін дав доручення МЗС країни внести до Ради безпеки ООН резолюцію про введення миротворців на Донбас. Це показує, що Москва відмовляється від свого вже не реалістичного плану заштовхнути так зване ЛДНР в Україну, щоб легалізувати місцевих бандитів і зробити їх політичними діячами країни – те, що нав'язувалося Києву останні два роки. Навпаки, тепер вона готова вести курс на заморожування конфлікту: миротворці на лінії розмежування, фактична, а може навіть формальна, анексія території.

З огляду на сьогоднішню позицію США щодо українського питання, озвучену Волкером, – навряд чи Радбез готовий на це погодитися. Я нагадаю його формулювання: "Це не громадянський конфлікт, це війна Росії проти України, там присутні російські війська". І Волкер говорить це відкритим текстом, а значить, якщо визнати ці реалії, то мова піде про подальшу анексію території України. Мені важко уявити, щоб США і західні держави проголосували за це в Раді безпеки.

У той же час Путін заявив, що поставки американської летальної зброї Україні можуть спровокувати застосування військової сили на інших територіях. Посилаючись на якісь неіснуючі самостійні збройні сили на Донбасі, а по суті росіян, він мав на увазі не Одесу і Харків, а зони по всьому світу. Наприклад, той же Афганістан, де Росія вже щосили поставляє зброю, поки офіційно не визнаючи, Талібану, з яким борються американці.

Російський президент може грати на різних дошках

Якщо серйозно сприймати заяви про миротворців, не схоже, що він хоче посилити ситуацію на Донбасі. Хоча російський президент може грати на різних дошках. Зокрема, піти на деяку ескалацію конфлікту. Та не для того, щоб дійти до Києва або навіть Маріуполя, а щоб натиснути на Захід, полякати його трошки, щоб схилити його до більш сприятливих для себе умов врегулювання – до того ж заморожування на користь Росії. Такі ігри виключити не можна, вони дуже ймовірні, особливо в світлі маневрів "Захід-2017".

Але останнім часом ставлення західних країн, особливо США до конфлікту в Україні і до Росії в цілому, різко змінилося, і на таку ескалацію буде дано жорстку відповідь. Зокрема, постачання американської летальної оборонної зброї буде здійснено просто негайно.

Новое Время запрошує на лекції наших відомих колумністів Діалоги про майбутнє. Детальна програма тут

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал НВ (№ 22)

Справа Порошенка

Експрезиденту Петрові Порошенку світить одразу декілька кримінальних справ. Які їх перспективи?

Читати журнал

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Події

Вчора, 07:11

img
Війна в 140 знаках. Чому пости і твіти можуть поранити не гірше куль
Культура

Вчора, 09:50

img
300 музикантів, кіно і маркет Всі.Свої. Повна програма Leopolis Jazz Fest 2019
Фінанси

Вчора, 12:15

img
НБУ виведе з обігу монети 1, 2 і 5 копійок, введе купюру номіналом 1000 грн