Навіщо Москва підняла військових по тривозі

19 жовтня 2016, 18:21
Раптова перевірка боєготовності – метод, який РФ використовує, щоб обходити вимоги, які пред'являються до планових навчань

18 жовтня в Центральному військовому окрузі Росії стартували військові навчання, у яких беруть участь понад 20 тисяч військових. По тривозі також були підняті частини, розташовані в Західному і Південному Сибіру.

Відео дня

Тут варто звернути увагу на те, що, за офіційною російською версією, це були не планові навчання, а раптова перевірка.

У цій термінології важливо розуміти, в чому полягає різниця між навчаннями і перевіркою. Проведення подібних масштабних навчань, як правило, потрапляє під певні міжнародні зобов'язання, зокрема, під «Віденський документ», згідно з яким сторона, яка проводить навчання, повинна заздалегідь попереджати, якщо кількість задіяних солдатів перевищує певну норму.

Раптова ж перевірка – це російське ноу-хау, яке Кремль використовує для того, щоб обходити свої міжнародні зобов'язання.

У цих навчаннях я не бачу нічого екстраординарного, оскільки протягом останніх років навчання нон-стоп стали в Росії доброю традицією. Я навіть не думаю, що їхньою метою було вплинути на хід сьогоднішніх переговорів нормандської четвірки в Берліні.

Зв'язку цього виклику по тривозі з плановими українськими навчаннями я також не бачу, тим більше, що російські проводилися в Центральному окрузі, а не в Південному.

Більше точок зору тут

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Погляди
Дайджест авторських поглядів щодо найбільш гострих питань
Щовівторка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X