Путін і операція «Навальний». Вбити не можна заарештувати

17 січня 2021, 16:40

Зараз тільки три варіанти дій: посадити, прямо в аеропорту вбити або відпустити

Лідер російської опозиції оголосив днями, що має намір повернутися до Росії. Він купив квиток до Москви на літак авіакомпанії Перемога і прилітає до аеропорту Внуково 17 січня. Дуже багато людей збираються приїхати в аеропорт — людина, по суті, повернулася з того світу. Навального супроводжуватимуть журналісти. Фактично документуватимуть його затримання. Очікується найбільша піар-акція під назвою Злісний Путін намагається знищити російську опозицію. Путін хотів би цього уникнути, тому припускаю, що літак посадять на якійсь запасній смузі, а не у Внуково.

Відео дня

Я майже певен, що після прильоту Навального заарештують. Зараз тільки три варіанти дій: посадити, прямо в аеропорту вбити або відпустити. У Кремлі істерика, синій екран смерті, який буває тоді, коли в комп’ютері програма виконала неприпустиму операцію і буде закрита.

Вбити його на злітному полі — якось боязно. Це моментально означатиме перетворення Росії на Північну Корею, повний розрив всіх відносин із Заходом, може, навіть повне припинення нафти й газу на Захід. Не будуть вони намагатися вбити Навального прямо так відразу.

Путін розуміє, що повертається його смерть

Варто зазначити, що для Путіна Олексій Навальний став таким собі прокляттям. Він ніколи не називає ані його прізвища, ані роду його діяльності. І навіть намагався таємно його вбити. Це свідчить про те, що Путін його страшенно боїться. Я так розумію, що Путіну колись сказали: «Навальний стане тією людиною, через яку рано чи пізно твоя влада може скінчитися». Виникає релігійний страх перед Навальним. Путін розуміє, що повертається його смерть.

Мені ця ситуація схожа на пушкінський сюжет Пісня про віщого Олега: «Перемогою прославлено ім'я твоє… Але приймеш ти смерть від коня свого». Така сумна історія, що якщо судилося прийняти смерть від Навального, то так і буде. Путін намагається тримати Навального якнайдалі від себе, але Навальний їде до нього. Путін вважає: «Якщо я навіть його вб’ю, то Захід введе санкції, почнуться повстання, і мене усунуть. Отже, Навальний в моєму вбивстві прямо не візьме участі (як кінь прямо не брав участі у вбивстві віщого Олега), але як череп коня у вигляді будиночка для змії — так».

Поки Навальний перебував у Німеччині — нормально. Політемігрант — це завжди абсолютно нешкідлива для влади історія. Ось тоді, коли як Ленін, він повертається — тоді перетворюється на реальну загрозу.

Вважаю, влада зупиниться на варіанті — Навального заарештувати, може, не відразу, а за деякий час. Але арешт відбудеться напевно. Коли він перебуватиме під контролем — у в’язниці, за ним легше наглядати, не давати йому розійтися сповна.

Повну версію слухайте в програмі Світогляд на Радіо НВ:

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Погляди
Дайджест авторських поглядів щодо найбільш гострих питань
Щовівторка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X